Będą nowe schematy postępowania z pacjentem „covidowym”

Dodano: 5 października 2020

Minister zdrowia, prezes NFZ i  przedstawiciele trzech organizacji lekarskich: Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, Federacji Porozumienie Zielonogórskie oraz Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce podpisali porozumienie dotyczące zniesienia obowiązku fizykalnego badania przed skierowaniem pacjenta przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej na test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2 (lekarz kieruje na to badanie zgodnie z aktualną wiedzą medyczną).

Z kolei Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał do konsultacji projekt zarządzenia regulujący zasady finansowania porad pacjentów z dodatnim wynikiem testu RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2; a środowiska lekarzy rodzinnych przekazały do Centrum E-Zdrowia informacje dotyczące strategii wprowadzania zmian w systemie gabinet.gov.pl automatyzujące czynności administracyjne.

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło do konsultacji projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej nad pacjentem podejrzanym o zakażenie lub zakażonym wirusem SARS-CoV-2. 

Zlecanie testów w kierunku Sars-CoV-2 będzie mogło się odbywać  przez gabinet.gov.pl, aplikacje gabinetowe, a w przypadkach koniecznych (np. braku możliwości technicznych) przez sanepid.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe na 24 godziny


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 24 GODZINY

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »