NFZ zmienił zarządzenie w zakresie POZ po 4 dniach

Dodano: 22 grudnia 2016

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia 16 grudnia zmienił zarządzenie nr 124/2016/DSOZ w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Nowelizacja ta uchyla niektóre ze zmian wprowadzonych w zarządzeniu ogłoszonym 4 dni wcześniej.

Zgodnie z nowelizacją z 12 grudnia 2016 r., która miała wejść w życie 1 stycznia 2017 r., w ramach podstawowej opieki zdrowotnej miały być realizowane nowe świadczenia gwarantowane w ramach wczesnej diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia i cukrzycy. Jednak prezes NFZ uznał, że wprowadzone zmiany były przedwczesne, ze względu na brak uprzedniej nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia z 24 września 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.

Utrzymał natomiast wprowadzone 1 września 2016 roku podwyższenie stawek kapitacyjnych dla placówek w odniesieniu do podopiecznych domów pomocy społecznej, placówek socjalizacyjnych, interwencyjnych i resocjalizacyjnych oraz osób powyżej 75. roku życia.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe na 24 godziny


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 24 GODZINY

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »