Nowy harmonogram wdrażania zmian w SOR

Dodano: 24 lipca 2020

Od 1 lipca obowiązuje nowelizacja rozporządzenia w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego (Dz.U. z 2020 poz. 1145), która zmienia daty dostosowania się do nowych wymogów przez te oddziały.

1 stycznia 2021 r.

Stworzenie systemu triażowania pacjentów i odpowiednie wyposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych.

30 czerwca 2021 r.

Czas, w którym lekarz systemu może być ordynatorem SOR.

1 lipca 2021 r.

Wydzielenie obszaru segregacji medycznej, rejestracji i przyjęć, który ma być zlokalizowany bezpośrednio przy wejściu dla pieszych i podjeździe specjalistycznych środków transportu sanitarnego.

Wyposażenie obszaru segregacji medycznej, rejestracji i przyjęć w co najmniej jedno pomieszczenie higieniczno-sanitarne z natryskiem i wózkiem-wanną, przystosowane dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich; a także zapewnienie w nim gabinetów do przeprowadzenia segregacji medycznej .

Możliwość krótkotrwałej izolacji pacjenta, u którego stwierdzono chorobę zakaźną, lub z podejrzeniem zachorowania na chorobę zakaźną.

Zlokalizowanie SOR w szpitalu, w którym znajdują się oddziały: chirurgii ogólnej z częścią urazową lub chirurgii dziecięcej, chorób wewnętrznych lub pediatrii, anestezjologii i intensywnej terapii lub anestezjologii i intensywnej terapii dla dzieci, pracownia diagnostyki obrazowej, a także miejsce udzielania świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

1 stycznia 2022 r.

Obowiązek posiadania przez szpitalne oddziały ratunkowe lotnisk lub lądowisk.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe na 24 godziny


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 24 GODZINY

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »