Wchodzi w życie 8 grudnia: zmiany w świadczeniach gwarantowanych z zakresu programów zdrowotnych

Dodano: 6 grudnia 2016

Rozporządzenie ministra zdrowia z 9 listopada 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu programów zdrowotnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1885) wprowadza zmianę w zakresie podmiotów uprawnionych do przeprowadzania kontroli jakości i szkoleń w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy i Programu profilaktyki raka piersi.

Zgodnie z nim placówki, które chcą realizować Program profilaktyki raka szyjki macicy, muszą dysponować odpowiednio wykwalifikowaną kadrą, w tym położnymi posiadającymi dokument potwierdzający ukończenie szkolenia przeprowadzonego przez centralny ośrodek koordynujący (COK) lub wojewódzkich ośrodków koordynujących (WOK).

Dodatkowo placówki, które zamierzają realizować Program profilaktyki raka piersi, będą musiały uzyskać pozytywny wynik kontroli jakości badań mammograficznych, przeprowadzanej co roku przez WOK oraz pozytywny wynik audytu klinicznego zdjęć mammograficznych przeprowadzanego co roku przez niezależny ośrodek audytorski na podstawie zdjęć mammograficznych przesłanych do WOK.

Słowa kluczowe:
program profilaktyki

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe na 24 godziny


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 24 GODZINY

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »