Dorota Karczewska: Personel placówki to nasza największa wartość

/appFiles/site_102/images/autor/ZQGhpVtKd6aMSgi.jpeg

Autor: Magdalena Pokrzycka-Walczak

Dodano: 21 września 2015
Dorota Karczewska: Personel placówki to nasza największa wartość

Prywatny szpital powinien się koncentrować na słuchaniu i szybkim reagowaniu na potrzeby pacjentów. Trzeba stale poszerzać zakres usług medycznych o te, na które jest duże zapotrzebowanie, np. w zakresie leczenia chorób społecznych - rozmowa z DOROTĄ KARCZEWSKĄ, prezesem zarządu i dyrektorem szpitala Żagiel Med w Lublinie.

W sytuacji gdy wiele publicznych placówek w Lublinie i regionie boryka się z problemami finansowymi z powodu niepłacenia przez NFZ za nadwykonania, placówka stale rozwija zakres świadczonych usług. Jak to się udaje?

Inwestorem, a jednocześnie właścicielem szpitala jest właściciel grupy Żagiel. Najnowszą inwestycją grupy jest medycyna. Prywatny szpital powinien się koncentrować na słuchaniu i szybkim reagowaniu na potrzeby pacjentów. Trzeba stale poszerzać zakres usług medycznych o te, na które jest duże zapotrzebowanie, np. w zakresie leczenia chorób społecznych, do których należą haluksy, wysiłkowe nietrzymanie moczu czy otyłość. Wprowadzamy i stale rozszerzamy ofertę o usługi medyczne, na które zapotrzebowanie wynika ze zmieniającego się trybu życia społeczeństwa. Chodzi tu przede wszystkim o zwiększoną aktywność, wynikającą np. z wyczynowego biegania, gry w tenisa czy jazdy na nartach. W naszym szpitalu wykonujemy operacyjne zabiegi ortopedyczne, między innymi w zakresie rekonstrukcji więzadeł oraz artroskopii, połączone z rehabilitacją. Dzięki takiej decyzji pacjenci krócej przebywają w szpitalu, mają znacznie ograniczoną tzw. traumatyzację tkanek, przez co odczuwają mniejszy ból. W konsekwencji szybciej wracają do zdrowia i do codziennego życia zawodowego. To obecnie bardzo ważne czynniki wpływające na podejmowanie decyzji o metodzie leczenia.

Pozostało jeszcze 74 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Skorzystaj z bezpłatnego 24h dostępu do zasobów SerwisuZOZ.pl


Aktywuj 24-godzinny okres testowy

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Słowa kluczowe:
dobre praktyki