Panele fotowoltaiczne obniżą koszty energii

/appFiles/site_102/images/autor/hMjoTHY7FIEvcLq.jpeg

Autor: Mariusz Jendra

Dodano: 6 listopada 2015
Panele fotowoltaiczne obniżą koszty energii

Nowa elewacja szpitala w Płocku w całości zostanie zbudowana z paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo zainstalowany zostanie kompleksowy system zarządzania energią elektryczną i cieplną w szpitalu. Efektem tej modernizacji będzie znaczące obniżenie kosztów zużycia energii w placówce. Koszty tego projektu badawczo-rozwojowego wyniosą ok. 20 mln zł.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku realizowany będzie innowacyjny w skali całego kraju projekt. Elewacja budynku zostanie obłożona panelami fotowoltaicznymi trzeciej generacji, których zadaniem będzie pozyskiwanie energii słonecznej. Dzięki temu bryła szpitala stanie się źródłem energii elektrycznej w szpitalu. Jest to centralny element projektowanej modernizacji szpitala.

W ślad za nią w placówce zostaną wymienione wszystkie źródła światła na energooszczędne oraz opracowany będzie specjalny system zarządzania energią. Obejmie wszystkie jej rodzaje: elektryczną, cieplną, gazową itd. Szpital nie zostanie odłączony od krajowej sieci energetycznej, ale zyska dodatkowe, odnawiane źródło energii, które znacząco poprawi zaopatrzenie placówki w energię elektryczną.

Pozostało jeszcze 74 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Słowa kluczowe:
oszczędność energii