Dobrze uzupełniania dokumentacja medyczna to silny oręż do obrony lekarza, pielęgniarki i placówki medycznej. Dlatego warto zwracać uwagę lekarzy na jakość wpisów w kartotekach. Sprawdź, jak się wywiązać z tego zadania.

Prowadzenie dokumentacji medycznej

  Dokumentacja medyczna więźniów – jakie dodatkowe wymogi musisz spełnić

Dokumentacja medyczna więźniów – jakie dodatkowe wymogi musisz spełnić

Prowadzenie dokumentacji medycznej osób pozbawionych wolności ma swoją specyfikę, a więźniów wymagających leczenia specjalistycznego umieszcza się także w wyspecjalizowanych szpitalach cywilnych. Poznaj wymogi dotyczące kartotek tych osób.

  Czy oświadczenie pacjenta zachowuje ważność po śmierci również w innych placówkach

Czy oświadczenie pacjenta zachowuje ważność po śmierci również w innych placówkach

Pacjent pozostawił upoważnienie do wglądu do dokumentacji medycznej w innym szpitalu, niż zmarł. Sprawdź, czy o świadczenie pacjenta nie odwołane w żaden sposób (wyraźny lub dorozumiany) powoduje, że zachowuje ono swoją moc również w innych placówkach ochrony zdrowia, skoro jest dołączane do karty choroby?

4e76d38e20cf7ec7694c06f3220543b85fbaf6e0-xlarge

Jak prawidłowo prowadzić ewidencję pacjentów przyjętych w poradni

Skrupulatne i bieżące ewidencjonowanie pacjentów, którym udzielono świadczeń zdrowotnych, pozwala w szybki i łatwy sposób podsumować w skali miesiąca i roku liczbę przyjętych pacjentów. W zaprezentowanym wzorze ewidencji udzielonych świadczeń proponujemy prowadzenie szczegółowej ewidencji dziennej przyjętych pacjentów, na podstawie której następnie można dokonać podsumowania dziennego i miesięcznego.