Czy organy kontroli skarbowej mają prawo żądać od lekarzy danych pacjentów

/appFiles/site_102/images/autor/2hivDWyzfIjRA1b.jpeg

Autor: Marzena Pytlarz

Dodano: 18 października 2018
Czy organy kontroli skarbowej mają prawo żądać od lekarzy danych pacjentów

Czy dane osobowe pacjenta są częścią dokumentacji medycznej, która podlega szczególnej ochronie. Jeśli tak, czy jest to równoznaczne z ich ochroną w zakresie tajemnicy lekarskiej? Dowiedz się, co zrobić, gdy organy kontroli skarbowej zwrócą się do Ciebie z prośbą o udostępnienie takich danych.

Pacjent ma prawo do dostępu do dokumentacji medycznej dotyczącej jego stanu zdrowia i udzielonych mu świadczeń zdrowotnych (art. 23 ust. 1 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta - u.p.p.). Z kolei dane zawarte w dokumentacji medycznej podlegają ochronie określonej w ustawie i przepisach odrębnych.

Pozostało jeszcze 92 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Zyskaj DARMOWY 24h dostęp do portalu!


Aktywuj 24-godzinny okres testowy

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Spis treści Czytaj e-wydanie