Wdrażanie rozwiązań z zakresu e-zdrowia nabiera tempa. Dowiedz się, co oferuje e-recepta, e-skierowanie i wymiana elektronicznej dokumentacji medycznej.

Telemedycyna i e-usługi

rejestracja

Centralna e-rejestracja – jak zmieni rzeczywistość placówek medycznych

Centralna rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 rozbudziła apetyt pacjentów publicznej ochrony zdrowia na tego typ usługę. Jak centralna e-rejestracja może zmienić rzeczywistość pacjentów i placówek medycznych?

chmura

W jaki sposób przetwarzać dane medyczne w chmurze obliczeniowej

Szczególną rolę w transformacji cyfrowej odgrywa telediagnostyka, czyli przeniesienie kontaktu z pacjentem do świata wirtualnego. Zmiana ta rozpoczęła się na długo przed pandemią, natomiast COVID-19 ma ogromny wpływ na przyspieszenie tempa zmian. Sprawdź, jakie wyzwania to oznacza w zakresie przetwarzania danych w chmurze.  

standardy interoperacyjnosci

Standardy interoperacyjności – jak wpływają na podniesienie jakości e-usług

Standaryzacja porządkuje wiele czynności i procesów. Czy standardy interoperacyjności mogą zatem uprościć i usprawnić realizację określonych działań w placówkach medycznych? Sprawdź!

Wdrożenie e-dokumentacji

c357a45c6944284bae7507f6d7521ceae5ef59c0-xlarge

Spójność e-dokumentacji z dotychczasową wersją papierową – jak o to zadbać

Wdrożenie e-dokumentacji w placówce lub gabinecie nie oznacza, że od razu całkowicie zniknie dokumentacja papierowa wytworzona wcześniej. Dowiedz się, jak zagwarantować spójność i integralności między dokumentacją papierową a nowymi dokumentami tworzonymi w postaci elektronicznej.

Przetwarzanie e-dokumentacji poza placówką medyczną

Przetwarzanie e-dokumentacji poza placówką – czy warto zlecać

Powierzenie przetwarzania e-dokumentacji medycznej zewnętrznemu podmiotowi jest obarczone obostrzeniami prawnymi i praktycznymi. Przede wszystkim powinno nastąpić w formie pisemnej umowy. Co jeszcze jest niezbędne?

elektroniczna rejestracja pacjentów

Elektroniczna rejestracja – dlaczego warto ją wdrożyć

Coraz więcej podmiotów, mimo braku takiego obowiązku, decyduje się na wprowadzenie elektronicznej rejestracji. Sprawdź, jakie możesz odnieść korzyści, wdrażając takie rozwiązanie.

Sprzęt i oprogramowanie

informatyzacja

Współpraca na lata – wybór oprogramowania

Wybierając program do prowadzenia e-kartotek warto sprawdzić, czy powstał on przy współpracy personelu medycznego. Tylko zaangażowanie w ten proces przyszłych użytkowników daje gwarancję, że rozwiązanie będzie odpowiadało potrzebom lekarzy i pielęgniarek.

4a11ec19761a91394261389ddda5c08cd120105f-small

Trudny wybór – system informatyczny w placówce medycznej

Ranga odpowiedniego wyboru systemu informatycznego w ochronie zdrowia gwałtownie wzrasta, zwłaszcza w kontekście zmian nadchodzących w 2014 r. Dobór systemu będzie miał wpływ na wiele czynników. Najważniejszy to poziom zadowolenia pacjentów.

Nowe technologie

informacja o prawie do swiadczen

Systemy PACS i RIS zwiększą jakość opieki zdrowotnej

W wielu krajach w Europie cyfryzacja i integracja w ochronie zdrowia za pomocą systemów informatycznych – m.in. PACS i RIS – jest już na bardzo zaawansowanym poziomie. Sprawdź, jak systemy PACS i RIS wpływają na jakość opieki zdrowotnej.

  Dokumentacja medyczna w smartfonie

Mobilny dostęp do dokumentacji medycznej. Czy możesz uzupełniać dokumentację w smartfonie?

Choć mobilny dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej nie jest obligatoryjnym obowiązkiem placówek medycznych, nie warto rezygnować z tej funkcjonalności ze względu na szybki rozwój technologii w ochronie zdrowia. Sprawdź, w jaki sposób można uzupełniać dokumentację medyczną w smartfonie?

kardiomonitor

Nowoczesne kardiomonitory – jak zwiększają jakość opieki nad pacjentem

Czy pojawienie się iPada zrewolucjonizowało świat? W branży medycznej ekran działający na dotyk to nic nowego. Od lat posługuje się ona podobnymi urządzeniami, które szczególnie często wykorzystywane są w kardiomonitorach i defibrylatorach. Sprawdź, na ile pozwalają zwiększyć jakość opieki nad pacjentem.