rehabilitacja

Elektroniczne skierowania na rehabilitację leczniczą

Skierowanie na rehabilitację leczniczą w ramach NFZ od 10 stycznia 2022 r. przybrało postać elektroniczną. Tym samym poszerzono katalog świadczeń, na które są wystawiane skierowania w formie elektronicznej. Sprawdź!

e-skierowanie

Od 8 stycznia 2021 obowiązkowe e-skierowania

Od 8 stycznia 2021 r. placówki medyczne będą obowiązkowo wystawiać e-skierowania. Ma to zmniejszyć ryzyko błędnego wystawienia dokumentu i uprościć rejestrację pacjenta na wizytę u specjalisty lub badanie. Sprawdź, jakie to może rodzić problemy w praktyce i jak je rozwiązywać.

bezpłatne leki 2020

Którzy lekarze po 1 lipca mogą ordynować bezpłatne leki dla seniorów

Rozwiązanie przychylne seniorom weszło w życie dopiero 1 lipca 2020 r. Do tego czasu pacjenci musieli podwójnie korzystać z wizyt lekarskich - zarówno w POZ, jak i w przychodzi specjalistycznej. Sprawdź, kto obecnie może wypisywać e-recepty na leki dla osób 75+.

SMS z e-receptą

Kto może ponownie wydać pacjentowi wydruk informacyjny lub kod e-recepty

Do placówki medycznej zgłosił się pacjent z prośbą o ponowne przekazanie mu e-recepty, gdyż przez nieuwagę skasował SMS z kodem dostępu do niej. Czy możesz mu podać te dane?

e-recepty

Aplikacja gabinetowa – jak wystawiać e-recepty

W ramach Projektu P1 powstała aplikacja gabinet.gov.pl, dostępna z poziomu przeglądarki internetowej. Umożliwia ona bezpłatną obsługę elektronicznych recept, skierowań i procesu dostępu do danych pacjentów. Jak sprawnie korzystać z aplikacji?

Asystent medyczny

Czy asystent odpowiada za błędy w e-ZLA

Asystenci medyczni zyskali nowe uprawnienia i mogą już wystawiać zaświadczenia lekarskie w imieniu lekarza. Skorzystanie z tej możliwości wymaga jednak podjęcia określonych działań zarówno ze strony lekarza, jak i osoby, która ma być upoważniona. Kto ponosi odpowiedzialność za poprawność wystawienia tego dokumentu?

Jak wystawiać e-recepty

Czy jesteś gotowy na wystawianie e-recept

Od 1 stycznia wszyscy lekarze mają obowiązek wystawiania e-recept. Żeby było to możliwe, do końca tego roku należy zgłosić gotowość podłączenia swoich systemów do Platformy P1 i podłączyć się do niej do końca roku. Sprawdź, jak sprostać nowym wymaganiom.

IT w medycynie

Już dziś przygotuj się do wystawiania e-recept od 8 stycznia 2020

Żeby wystawiać e-recepty, co będzie obowiązkowe od początku przyszłego roku, musisz się włączyć do Platformy P1. To rozwiązanie ma poprawić jakość obsługi pacjentów i wyeliminować problem nieczytelnych recept. Sprawdź, jak krok po kroku to zrobić.

Wystawianie e-recept

Wystawienie e-recepty będzie prostsze

Najnowsze zmiany, które proponuje Ministerstwo Zdrowia, uproszczą procedurę wystawiania recept. Są one związane z obowiązkiem wskazywania odpłatności leku refundowanego. Na czym zatem będą polegać??

Wdrożenie e-recept

Jak się przygotować do wdrożenia e-recept

Dzięki informatyzacji system dystrybucji leków będzie bezpieczniejszy dla pacjentów i bardziej efektywny ekonomicznie. Od początku tego roku stopniowo pacjenci otrzymują e-recepty. Apteki bardzo dobrze przygotowały się do ich przyjmowania, a obecnie do systemu włączają się placówki medyczne. Sprawdź, co zrobić, aby w pełni korzystać z informatyzacji i usprawnić pracę w placówce.