Dariusz Oleński: Fundusze unijne wspierają nasz rozwój

/appFiles/site_102/images/autor/ZQGhpVtKd6aMSgi.jpeg

Autor: Magdalena Pokrzycka-Walczak

Dodano: 4 sierpnia 2017
Dariusz Oleński: Fundusze unijne wspierają nasz rozwój

Wartość przedsięwzięć finansowanych ze środków unijnych znacznie przekroczyła 50 mln zł. Ciekawymi projektami będą m.in.: „Utworzenie obszaru koordynowanego „Kobieta – Matka – Dziecko” oraz „Filtr epidemiologiczny na wschodniej granicy UE” w obrębie oddziału chorób zakaźnych. Sprawdź, jakie jeszcze projekty są w planach - r ozmowa z DARIUSZEM OLEŃSKIM, dyrektorem naczelnym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Niedawno w ramach WSS zainaugurował działalność Ośrodek Opieki Medycznej „Domowy Szpital”. Skąd pomysł na tę inicjatywę, na czym polega przedsięwzięcie i skąd jego finansowanie?

„Domowy Szpital” to nazwa własna projektu, który szpital w Białej Podlaskiej realizuje z myślą o pacjentach przewlekle chorych, wymagających opieki długoterminowej. Opieki i leczenia w ich domach, z istotnym udziałem rodzin i opiekunów, a także w warunkach stacjonarnych na utworzonych właśnie łóżkach. Znakomita większość świadczeń medycznych, które proponujemy naszym pacjentom, bazuje na produktach Narodowego Funduszu Zdrowia. A zatem kwalifikacja pacjentów do odpowiednich zakresów odbywa się zgodnie z warunkami określonymi przez płatnika.

Pozostało jeszcze 87 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Zyskaj DARMOWY 24h dostęp do portalu!


Aktywuj 24-godzinny okres testowy

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Spis treści Czytaj e-wydanie