cab8d0adc557a46c48be9f60fd908a640da054a4-xlarge

Kamizelka obniży koszty opieki nad pacjentami

Kamizelka High-Tech, która monitoruje i rejestruje pracę serca, platforma telemedyczna i centrum monitoringu to oś technologiczna programu NOMED-AF, który ma pokazać, jak znaczący jest w Polsce problem migotania przedsionków u osób starszych. Zobacz, w jaki sposób badanie może stać się elementem skoordynowanej opieki medycznej i profilaktyki zdrowia publicznego.

c0ffc4f1cf9039b39680b8eded73300bf94c66b0-xlarge

Symulacje endoskopowe - zgłoś się do projektu

Wykorzystanie technik endoskopowych to priorytet w kształceniu kadr medycznych i podnoszeniu kwalifikacji lekarzy w naszym kraju. W Warszawie rozpoczęto realizację projektu, którego długofalowym rezultatem będzie przeszkolenie wszystkich zainteresowanych z prywatnych i publicznych placówek medycznych. Sprawdź, jak do niego dołączyć.

851a1eae707f918cc905d26085970b0e880d6c6e-xlarge

Zarządzanie parkiem urządzeń medycznych – jak zaoszczędzić czas i pieniądze

Organizacja działu zarządzania aparaturą medyczną jest wyzwaniem zarówno w mniejszych placówkach, jak i w dużych ośrodkach. Problemem z reguły jest zdobycie wiedzy na temat budowania struktury jednostki zarządzającej oraz obsługa programu monitorowania aparatury. Jak sobie z tym poradzić? Oto odpowiedź.

bc7c405a109963842ef57610b4087115e024fded-xlarge

SMS pozwoli lekarzom pracować wydajniej

Kolejny oddział NFZ wprowadził program wysyłania do pacjentów wiadomości SMS z przypomnieniem o zbliżającym się terminie wizyty u lekarza specjalisty. Chodzi o ograniczenie kolejek, ale także – efektywną organizację czasu pracy lekarzy. Co dzięki temu jeszcze można zyskać?

865796b74629cab30d9c9c2d7eab43a882bedd2e-xlarge

Inwestycje w nowe technologie opłacają się

Skuteczna pomoc w przypadku zawału serca lub innych nagłych stanów związanych z zatrzymaniem krążenia wymaga stosowania najnowocześniejszych urządzeń. Dlatego zakup sprzętu, który pomaga ratować życie, to dziś priorytet dla placówek. Zobacz, co dzięki temu zyskują.

18d35c62ee8383a8f4231dd61067a5390b011f90-xlarge

E-medycyna w walce o zdrowie seniorów

Tylko e-medycyna może zapewnić dostęp do usług medycznych dla setek milionów seniorów na czas i na odpowiednim poziomie. Za 30 lat w Polsce problem może być większy niż w pozostałych krajach UE. Zjawisko to będzie nie tylko narastać, ale i więcej kosztować budżety państw. Co można zrobić już dziś?

foto

Telemedycyna i nowe technologie zmniejszą obciążenie lekarzy

Cyfrowa rewolucja zaczyna docierać do ochrony zdrowia. Placówki medyczne w coraz większym stopniu zaczynają korzystać z możliwości jakie oferuje nowoczesna technologia. Przykładem może być telemedycyna, która coraz częściej określana jest jako przyszłość ochrony zdrowia i przynosi rewolucję w kontaktach lekarza z pacjentem. Oto, jak ją wykorzystać w procesie leczenia.

blok operacyjny_Cu+ (5)

Wykorzystanie miedzi Cu+ na blokach operacyjnych minimalizuje ryzyko zakażeń

Sale operacyjne, w których zastosowano powierzchnie dotykowe z miedzi przeciwdrobnoustrojowej, otwarto w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie. To prawdopodobnie pierwszy w Polsce tak kompleksowo wyposażony blok operacyjny i kolejny krok placówki w stronę zmniejszania ryzyka zakażeń szpitalnych oraz lepszego dbania o zdrowie pacjentów i personelu.

f3bf0e7ea9b5d10de6236e9f657cc5b938cbb480-xlarge

Jak cloud computing zmieni ochronę zdrowia

W ochronie zdrowia rozwiązania cloud computing dopiero raczkują, ale wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach ich udział w rynku zwiększy się ogromnie. Wynajęcie chmury eliminuje konieczność ponoszenia jednorazowych wydatków na zakup sprzętu, infrastruktury sieciowej oraz systemów zabezpieczeń. Oszczędności w przypadku wdrożenia EDM mogą sięgnąć nawet 35% kosztów. Sprawdź, co jeszcze może zyskać placówka.

Zdjęcie_1

Jak lepiej komunikować się z pacjentem – wykorzystaj nowoczesne narzędzia informatyczne

W ciągu najbliższych pięciu lat połowa obywateli będzie załatwiać 80% swoich spraw z wykorzystaniem usług elektronicznych. Czołowe miejsce w rządowym programie „Od papi erowej do cyfrowej Polski” zajmuje ochrona zdrowia. W jaki sposób placówki medyczne powinny wykorzystać szansę i lepiej komunikować się z pacjentem?


Odbierz e-book w
prezencie!

Jak przygotować rejestratorki do obsługi pacjentów?

Spis treści Czytaj e-wydanie

Umowy terminowe
Szkolenie otwarte Ochrona zdrowia

Miokinematyczna Odbudowa Wzorców Kompleksu „Lędźwiowo – Miedniczno – Udowego”

Warszawa 13.października.2017

Kurs pogłębiający wiedzę o zależnościach pomiędzy ipsilateralną i kontralateralną częścią zespołu lędźwiowo–miedniczno–udowego.

Czytaj więcej   »

Umowy terminowe
Szkolenie otwarte Ochrona zdrowia

Oddychanie Posturalne

Warszawa 17.października.2017

Oddychanie Posturalne. Zintegrowane Podejście do Postępowania Leczniczego. Patomechanika Wzorca Kompleksu Piersiowo-Brzusznego

Czytaj więcej   »

Umowy terminowe
Szkolenie otwarte Ochrona zdrowia

Odbudowa Miednicy

Warszawa 21.października.2017

Zintegrowany Sposób Leczenia Patomechanicznych Wzorców Łonowo - Krzyżowych

Czytaj więcej   »