Materiały multimedialne to zbiór podcastów, wideoblogów, prezentacji szkoleniowych związanych z ochroną zdrowia, które pomogą Ci w codziennej pracy.

Wideoblogi

Katarzyna Włodarczyk

Katarzyna Włodarczyk: Organizacja dokumentacji medycznej od 2021 roku i wyjątki w jej prowadzeniu w postaci elektronicznej

Z webinarium dla prenumeratorów dowiesz się: czy możliwe jest dalsze prowadzenie dokumentacji medycznej w postaci papierowej o czym pamiętać przy wyborze systemu informatycznego wykorzystywanego do prowadzenia dokumentacji medycznej czy można zrezygnować z prowadzenia dokumentacji zbiorczej jakie są sposoby podpisywania dokumentacji medyczne jakie znaczenie ma Internetowe Konto Pacjenta jakie są zasady digitalizacji dokumentacji medycznej Webinarium poprowadziła: mec. Katarzyna Włodarczyk – radca prawny/senior lawyer  w Kancelarii Fortak&Karasiński Radcowie Prawni. Patronat merytoryczny nad webinarium objęła Kancelaria Fortak & Karasiński Radcowie Prawni.

Bartek

Bartłomiej Rawski: Jak zorganizować pracę punktu szczepień

Podmiot wykonujący szczepienia przeciwko COVID-19 ma obowiązek zapewnić wyodrębnione stanowiska: punkt badań, stanowisko szczepień, poczekalnię dla osób szczepionych. Punkt badań i stanowisko szczepień powinny być oddzielone, np. parawanem. Nie oznacza to jednak obowiązku wyodrębnienia oddzielnego pomieszczenia do szczepień. Z webinaru dowiesz się, jakie są wytyczne dla podmiotów, które zgłosiły się do programu szczepień, i jak się z do nich dostosować w praktyce.

MK

Michał Kowalski: Jak monitorować telefony służbowe

Monitorowanie telefonów służbowych to odmiana monitoringu, do której stosuje się przepisy o monitoringu wizyjnym. A to oznacza konieczność spełnienia licznych wymogów, a także przestrzegania zakresu monitoringu.

Podcasty

Prawo dla zdrowia podcast

Bartłomiej Achler: Jak wybrać system do obsługi gabinetu i prowadzenia dokumentacji medycznej

Gościem odcinka podcastu „Prawo dla zdrowia” jest Jacek Piaseczyński, założyciel i CEO w firmie PROASSIST dostarczającej oprogramowanie medyczne dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Rozmawiamy o tym, na co zwrócić uwagę wybierając system do obsługi gabinetu i prowadzenia dokumentacji.

Prawo dla zdrowia podcast

Bartłomiej Achler: 10 pytań, które musisz sobie zadać, zanim założysz gabinet

Zanim rozpoczniesz wykonywanie działalności leczniczej na własny rachunek, musisz pomyśleć nie tylko o kwestiach czysto biznesowych. Wiele decyzji, jakie podejmiesz będzie miało istotne skutki prawne. W tym odcinku podcastu „Prawo dla zdrowia” znajdziesz kilka wskazówek dotyczących tego, jakie pytania warto sobie zadać, zanim założysz własny gabinet.

Prawo dla zdrowia podcast

Bartłomiej Achler: Dokumentacja medyczna - jakich błędów unikać

Jednym z najczęściej naruszanych praw pacjenta jest prawo do dokumentacji medycznej. W tym odcinku podcastu „Prawo dla zdrowia” znajdziesz kilka wskazówek, jak uniknąć najczęstszych błędów związanych z prowadzeniem i z udostępnianiem dokumentacji medycznej.

Prezentacje

Bezpieczeństwo danych osobowych w elektronicznej dokumentacji medycznej

Analiza ryzyka, ochrona skutków dla ochrony danych, upoważnienia dla personelu placówki medycznej czy też stosowne środki ochronne to tylko niektóre z najważniejszych form zabezpieczenia danych osobowych na potrzeby elektronicznej dokumentacji medycznej. Z prezentacji dowiesz się, jak się przygotować do nowych obowiązków i jak przeszkolić na tę okoliczność pracowników. Sprawdzisz też w formie testu swoją wiedzę.

Co wiesz o kontroli UODO w placówce medycznej

Placówki medyczne podlegają kontroli UODO w zakresie przetwarzania danych osobowych. Z prezentacji dowiesz się, jakie są zasady przeprowadzania takiej kontroli, przebieg procedury, jakie dokumenty podlegają weryfikacji oraz jakie prawa ma podmiot kontrolowany z uwzględnieniem specyfiki placówki medycznej. Sprawdzisz też w formie testu swoją wiedzę.

Jak prowadzić monitoring poczty służbowej pracowników

Do kodeksu pracy wprowadzono przepisy dotyczące wprowadzania narzędzi kontroli pracownika, m.in. w zakresie służbowej poczty e-mail. Do kontroli poczty elektronicznej stosuje się odpowiednie przepisy dotyczące monitoringu wizyjnego. Oto miniprezentacja szkoleniowa, która pozwoli Ci usystematyzować wiedzę na ten temat.