Czy w placówce można używać kamer nasobnych

/appFiles/site_102/images/autor/O70yUGtSuzRbKok.jpeg

Autor: Aneta Naworska

Dodano: 12 czerwca 2019
Czy w placówce można używać kamer nasobnych

Placówki medyczne coraz częściej korzystają z monitoringu wizyjnego, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Czy mogą jednak wyposażyć pracowników ochrony w kamery nasobne? Czy jest to zgodnie z RODO? Poznaj uregulowania prawne i planowane zmiany w tym zakresie.

Jeśli chodzi o monitoring, to dopiero w 2018 roku wprowadzono regulacje dotyczące tej formy kontroli. Regulacje objęły jednak jedynie kilka sfer, m. in. oświatę, jednostki samorządu terytorialnego i zakłady pracy. W zakresie dotyczącym pracowników wprowadzono art. 22 [2] Kodeksu pracy, który wskazuje, że: jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracowników lub ochrony mienia lub kontroli produkcji lub zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę, pracodawca może wprowadzić szczególny nadzór nad terenem zakładu pracy lub terenem wokół zakładu pracy w postaci środków technicznych umożliwiających rejestrację obrazu (monitoring).

Pozostało jeszcze 93 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.