Czy Rzecznik Praw Pacjenta może doprowadzić do ugody

/appFiles/site_102/images/autor/8f6BPeJGlIZhpw3.jpeg

Autor: Michał Culepa

Dodano: 6 czerwca 2017
Czy Rzecznik Praw Pacjenta może doprowadzić do ugody

Rzecznik Praw Pacjenta ma prawo przystępować do każdego postępowania sądowego o odszkodowanie za naruszenie praw pacjenta. Jego uprawnienia są w takich sprawach równe uprawnieniom prokuratora w procesie cywilnym. Dlaczego placówka powinna o tym pamiętać?

Przestrzeganie praw pacjenta podczas wykonywania usług i działań medycznych jest obowiązkiem wszystkich podmiotów zajmujących się działalnością leczniczą. Mówi o tym art. 2 ustawy z 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Zgodnie z nim przestrzeganie określonych praw pacjenta jest obowiązkiem organów władzy publicznej właściwych w zakresie ochrony zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych, osób wykonujących zawód medyczny oraz innych osób uczestniczących w udzielaniu świadczeń zdrowotnych.

Pozostało jeszcze 82 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe z dostępem na 24 godziny!


ZAŁÓŻ 24-GODZINNE KONTO TESTOWE

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Słowa kluczowe:
Rzecznik Praw Pacjenta
Umowy terminowe
Szkolenie otwarte Ochrona zdrowia

Elektroniczna dokumentacja medyczna i e-ZLA w 2018 i 2019 roku

Warszawa 26.września.2018

Elektroniczna dokumentacja medyczna

Czytaj więcej   »

Spis treści Czytaj e-wydanie