Kiedy ogłosić konkurs na kierownika

/appFiles/site_102/images/autor/jOm3t7RWhowvzaG.jpeg

Autor: Sebastian Kryczka

Dodano: 3 listopada 2017
Kiedy ogłosić konkurs na kierownika

Powołanie komisji konkursowej, która wyłoni kierownika w podmiocie leczniczym, który nie jest przedsiębiorcą, powinno nastąpić w ciągu dwóch miesięcy od zwolnienia stanowiska objętego konkursem. Czy można ogłosić konkurs wcześniej, żeby zachować ciągłość zarządzania?

Zagadnienia związane z konkursem na stanowisko kierownika reguluje rozporządzenie ministra zdrowia z 6 lutego 2012 r. w sprawie sposobu przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą. Zasadą wynikającą z § 3 ust. 2 jest, że komisja konkursowa jest powoływana w terminie dwóch miesięcy od dnia zwolnienia stanowiska objętego konkursem. Ułomnością obowiązującej regulacji jest wskazanie wyłącznie maksymalnego terminu, w jakim należy ją powołać. Niezależnie od tego, czy jest to nieświadome pominięcie czy świadomy zabieg twórców przepisu, można uznać, że nie ma formalnych przeszkód prawnych, aby komisję powołać wcześniej – przed zwolnieniem stanowiska kierownika. Tym bardziej, że termin, w jakim stanowisko się zwolni, jest wiadomy. Brak przepisu w sprawie daty początkowej powołania komisji konkursowej w treści rozporządzenia wykonawczego powoduje, że powołanie komisji konkursowej wcześniej, zanim stanowisko objęte konkursem się zwolni, będzie dopuszczalne. Nie ma bowiem w tym zakresie wyraźnego zakazu.

Pozostało jeszcze 49 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Zyskaj DARMOWY 24h dostęp do portalu!


Aktywuj 24-godzinny okres testowy

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Umowy terminowe
Szkolenie otwarte Ochrona zdrowia

Zasady kontraktowania świadczeń w 2019 roku

Warszawa 21.marca.2019

Zasady kontraktowania świadczeń w 2019 roku

Czytaj więcej   »

Umowy terminowe
Szkolenie otwarte Ochrona zdrowia

Dokumentacja RODO w placówce medycznej - czy jesteśmy przygotowani na kontrolę?

Warszawa 11.kwietnia.2019

Praktyka stosowania RODO w placówkach medycznych.

Czytaj więcej   »

Spis treści Czytaj e-wydanie