Komu możesz zlecać dyżury telefoniczne

/appFiles/site_102/images/autor/2hivDWyzfIjRA1b.jpeg

Autor: Marzena Pytlarz

Dodano: 27 listopada 2017
Komu możesz zlecać dyżury telefoniczne

Czy zlecenie dyżuru pod telefonem pielęgniarce czy położnej jest możliwe? A jeżeli tak, to jakie wynagrodzenie przysługuje za dyżur pod telefonem pielęgniarkom z wyższym wykształceniem, a jakie pielęgniarkom bez takiego wykształcenia? Sprawdź, jak wypłacać wynagrodzenie za czas takiego dyżuru.

Czas pracy pracownika zwany dyżurem określa Kodeks pracy (dalej k.p.) w art. 1515. Z przepisów wynika, że pracodawca może zobowiązać pracownika do pozostawania w dyspozycji do pracy. Uznaje się, że dyżur pod telefonem jest to polecenie służbowe skierowane do pracownika, o obowiązku odbierania telefonu (służbowego lub prywatnego - w zależności od ustaleń) w określonych godzinach.

Pozostało jeszcze 94 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Skorzystaj z bezpłatnego 24h dostępu do zasobów SerwisuZOZ.pl


Aktywuj 24-godzinny okres testowy

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.