Szkolenia – kiedy zaliczany je do czasu pracy

Dodano:
Szkolenia – kiedy zaliczany je do czasu pracy

Pracownicy często są kierowani na różnego rodzaju kursy i szkolenia zawodowe, które często odbywają się o różnych porach dnia. Kiedy zaliczać ten czas do czasu pracy, a kiedy tak nie postępować?

Pracodawca jest zobowiązany ułatwiać pracownikom podnoszenie kwalifikacji zawodowych – tak wynika z wynika z art. 17 i art. 94 pkt 6 kp. Tę zasadę skonkretyzowano w art. 1031–1036 kp, a w stosunku do pielęgniarek oraz położnych w rozdziale 6 ustawy z 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej. Przepisy prawa pracy, a konkretnie art. 2373 § 3 kp, do czasu pracy zaliczają tylko czas trwania szkoleń w zakresie bhp, zarówno przypadających na godziny pracy, jak i trwających poza nimi.

Pozostało jeszcze 95 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe z dostępem na 5 dni


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 5 DNI

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Słowa kluczowe:
czas pracy
Umowy terminowe
Szkolenie otwarte Ochrona zdrowia

Jak zarządzać ryzykiem w ujęciu ISO 9001:2015 w ochronie zdrowia-praktyczne warsztaty

Warszawa 27.listopada.2017

Jak zarządzać ryzykiem w ujęciu ISO 9001:2015 w ochronie zdrowia

Czytaj więcej   »

Umowy terminowe
Szkolenie otwarte Ochrona zdrowia

RODO w branży medycznej – aspekty prawne i wdrożeniowe.

Warszawa 07.grudnia.2017

Jak prawidłowo przygotować placówkę?

Czytaj więcej   »


Odbierz e-book w
prezencie!

Jak przygotować rejestratorki do obsługi pacjentów?

Spis treści Czytaj e-wydanie