Czy placówka medyczna musi uzyskiwać zgodę na przesłanie zaproszeń na bezpłatne badania

Dodano: 16 czerwca 2016
Czy placówka medyczna musi uzyskiwać zgodę na przesłanie zaproszeń na bezpłatne badania

Jedno z zadań placówek medycznych to przeprowadzanie badań profilaktycznych. Jakie warunki powinny spełnić, aby nie uzyskiwać zgód pacjenta na przesłanie zaproszeń na te badania?

Przetwarzanie danych osobowych tzw. zwykłych (jak np. imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL) jest dopuszczalne po spełnieniu co najmniej jednego z warunków wskazanych w jej art. 23 ust. 1 pkt 1–5. Każdy z nich jest równoprawny i tym samym jest samoistną podstawą do legalnego wykorzystywania danych osobowych. Zgoda osoby, której dane dotyczą, jest tylko jednym z nich.

Pozostało jeszcze 73 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Skorzystaj z bezpłatnego 24h dostępu do zasobów SerwisuZOZ.pl


Aktywuj 24-godzinny okres testowy

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Słowa kluczowe:
pacjentProfilaktyka