Dariusz Oleński: Fundusze unijne wspierają nasz rozwój

/appFiles/site_102/images/autor/ZQGhpVtKd6aMSgi.jpeg

Autor: Magdalena Pokrzycka-Walczak

Dodano: 4 sierpnia 2017
Dariusz Oleński: Fundusze unijne wspierają nasz rozwój

Wartość przedsięwzięć finansowanych ze środków unijnych znacznie przekroczyła 50 mln zł. Ciekawymi projektami będą m.in.: „Utworzenie obszaru koordynowanego „Kobieta – Matka – Dziecko” oraz „Filtr epidemiologiczny na wschodniej granicy UE” w obrębie oddziału chorób zakaźnych. Sprawdź, jakie jeszcze projekty są w planach - r ozmowa z DARIUSZEM OLEŃSKIM, dyrektorem naczelnym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Niedawno w ramach WSS zainaugurował działalność Ośrodek Opieki Medycznej „Domowy Szpital”. Skąd pomysł na tę inicjatywę, na czym polega przedsięwzięcie i skąd jego finansowanie?

„Domowy Szpital” to nazwa własna projektu, który szpital w Białej Podlaskiej realizuje z myślą o pacjentach przewlekle chorych, wymagających opieki długoterminowej. Opieki i leczenia w ich domach, z istotnym udziałem rodzin i opiekunów, a także w warunkach stacjonarnych na utworzonych właśnie łóżkach. Znakomita większość świadczeń medycznych, które proponujemy naszym pacjentom, bazuje na produktach Narodowego Funduszu Zdrowia. A zatem kwalifikacja pacjentów do odpowiednich zakresów odbywa się zgodnie z warunkami określonymi przez płatnika.

Pozostało jeszcze 87 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.