Edward Lewczuk: Jesteśmy gotowi, aby dalej się rozwijać

/appFiles/site_102/images/autor/ZQGhpVtKd6aMSgi.jpeg

Autor: Magdalena Pokrzycka-Walczak

Dodano: 20 grudnia 2016
Edward Lewczuk: Jesteśmy gotowi, aby dalej się rozwijać

Praca nad nową strategii działalności placówki jest dostosowana do założeń planowanej reformy ochrony zdrowia. W związku z sytuacją demograficzną dyrekcja chce także rozwijać kompleksową opiekę nad pacjentami w podeszłym wieku. Sprawdź, jaką rolę w tym procesie odgrywa dobra współpraca z personelem. Rozmowa z EDWARDEM LEWCZUKIEM, dyrektorem SPZOZ Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie

W placówce zatrudniony jest naczelny psycholog. Czy jego zadaniem, oprócz pracy z pacjentami, jest wspieranie pracowników w sytuacjach kryzysowych?

Poza zadaniami administracyjnymi wynikającymi z pełnionej funkcji do zadań naczelnego psychologa należy wspieranie pracowników w sytuacjach kryzysowych. Przybiera ono różne formy działań skierowanych bezpośrednio i pośrednio do pracowników. Są to m.in. rozmowy indywidualne oraz rozwiązywanie konkretnych problemów w komórkach organizacyjnych. Organizowane są też zebrania w grupie podległych pracowników: psychologów, instruktorów terapii zajęciowej i logopedów. Przeprowadzane są regularne superwizje, jako nadzór nad prowadzonymi procesami psychoterapii. Odbywają się raz w miesiącu i prowadzi je certyfikowany superwizor. Rolą naczelnego psychologa jest m.in. dbanie o skład grupy superwizyjnej oraz współpraca z superwizorem.

Pozostało jeszcze 83 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Słowa kluczowe:
dobre praktykiwywiad