Grzegorz Gielerak: Dobry ekonomista też może ratować pacjentów

/appFiles/site_102/images/autor/nz3FpjbUqsrYDLO.jpeg

Autor: Jolanta Zientek-Varga

Dodano: 3 marca 2015
Grzegorz Gielerak: Dobry ekonomista też może ratować pacjentów

Kształtując teraźniejszość, należy myśleć o przyszłości i o tym, co się wydarzy za chwilę. W działalności biznesowej, bez względu na to, czy dotyczy rynku medycznego, czy nie; ta zasada doskonale się sprawdza. Z prostej przyczyny: by nie zaskoczyła cię zmieniająca się sytuacja, zachowanie uczestników systemu, sektora, musisz wyprzedzać ich myśli i działania, być o krok do przodu - wywiad z gen. bryg. dr hab. n. med. Grzegorzem Gielerakiem, dyrektorem Wojskowego Instytutu Medycznego.

Na stronie internetowej Instytutu; tam, gdzie przedstawiona jest Pana sylwetka; widnieje motto: „Przeszłość i teraźniejszość są tylko środkami, celem jest zawsze przyszłość”. Czy te słowa wskazują drogę, którą Pan podąża, decydują o wyborach i decyzjach?

Zdecydowanie tak. Przeszłości zmienić nie możemy, teraźniejszość kształtujemy, a kształtując ją, należy myśleć o przyszłości i o tym, co się wydarzy za chwilę. W działalności biznesowej, bez względu na to, czy dotyczy rynku medycznego, czy nie; ta zasada doskonale się sprawdza. Z prostej przyczyny: by nie zaskoczyła cię zmieniająca się sytuacja, zachowanie uczestników systemu, sektora, musisz wyprzedzać ich myśli i działania, być o krok do przodu.

Pozostało jeszcze 93 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Słowa kluczowe:
placówka medycznawywiad