Irena Kierzkowska: W procesie leczenia ważna edukacja pacjenta  

/appFiles/site_102/images/autor/ZQGhpVtKd6aMSgi.jpeg

Autor: Magdalena Pokrzycka-Walczak

Dodano: 14 marca 2017
Irena Kierzkowska: W procesie leczenia ważna edukacja pacjenta  

Wciąż poprawiamy komfort pobytu pacjentów w placówce. Uruchomiliśmy e-rejestrację, ale z wizyt w poradni korzysta duża grupa starszych osób, dla których to rozwiązanie jest trudne. Ta droga dotarcia do specjalisty wymaga więc edukacji, która zmieni dotychczasowe przyzwyczajenia. Jakie jeszcze działania placówka podejmuje na rzecz pacjentów - rozmowa z IRENĄ KIERZKOWSKĄ, dyrektor naczelną Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie

Placówka duże znaczenie przykłada do programów profilaktycznych. Obecnie oferuje bezpłatne szczepienia przeciw grypie osobom powyżej 70. roku życia. Z jakim zainteresowaniem pacjentów spotykają się takie działania i skąd udaje się pozyskać finansowanie akcji profilaktycznych?

Program bezpłatnych szczepień dla mieszkańców Olsztyna powyżej 70 roku życia realizuje Poradnia Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Nasza oferta zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez Gminę Olsztyn, która finansuje szczepienia dla 1000 osób. Od początku akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Dziennie szczepieniom poddaje się kilkudziesięciu seniorów. Podobny konkurs wygraliśmy dwa lata temu i rok temu. Akcja także zakończyła się sukcesem. Wyczerpaliśmy prawie całą pulę szczepionek. Również pracownicy WSS w Olsztynie mogą się zaszczepić w poradni POZ. Mamy dla nich preferencyjne ceny. Ofertę - w cenach rynkowych - kierujemy także do pozostałych pacjentów.

Pozostało jeszcze 85 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.