Jacek Białobłocki: Najważniejszy jest szacunek do pracowników

/appFiles/site_102/images/autor/ZQGhpVtKd6aMSgi.jpeg

Autor: Magdalena Pokrzycka-Walczak

Dodano: 9 kwietnia 2019
Jacek Białobłocki: Najważniejszy jest szacunek do pracowników

Szpital jest specyficzną organizacją, która z jednej strony musi sprostać zasadom rynkowym, ale z drugiej charakteryzuje się specyfiką kontraktów z NFZ, ale także złożonymi relacjami między pracownikami. Sprawdź, jak z sukcesem zarządzać taką organizacją - r ozmowa z dr JACKIEM WITOLDEM BIAŁOBŁOCKIM, dyrektorem SP ZOZ w Mławie .

Czy fakt bycia czynnym lekarzem, w Pana przypadku, pomaga w zarządzaniu placówką medyczną? W wielu placówkach rozdziela się funkcje menedżera od lekarza - czy to dobry pomysł?

Fakt bycia czynnym lekarzem na pewno nie przeszkadza w byciu menadżerem. W swojej karierze zawodowej poznałem wiele stanowisk w podejściu do tego tematu – także takie, które całkowicie wykluczało możliwość objęcia funkcji dyrektora przez lekarza, dając taką szansę prawnikowi lub ekonomiście. Szpital jest specyficzną organizacją, która oczywiście musi sprostać zasadom rynkowym, jednak charakteryzuje się także specyfiką kontraktów z NFZ, w tym ograniczonymi środkami, świadczeniem specjalistycznych usług, ale także złożonymi relacjami między pracownikami, w częstych sytuacjach, związanych z niedoborem kadr i finansów.

Pozostało jeszcze 87 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.