Zarządzanie placówką medyczną wymaga od menedżerów nie tylko znajomości przepisów, ale także wszechstronnej wiedzy i innowacyjnego podejścia do rozwiązywania złożonych problemów. Dowiedz się, jak doskonalić umiejętności w tym obszarze.

Praktycy radzą

Marian Przylepa

Marian Przylepa: Kadra medyczna to podstawa rozwoju

Niewątpliwym atutem placówki jest utrzymujący się niezmiennie od lat wysoki standard usług medycznych. Jest to ogromną zasługą profesjonalnej kadry medycznej. Oto co jeszcze zapewnia szybką i wiarygodną diagnostykę - rozmowa z dr n. med. MARIANEM PRZYLEPĄ, dyrektorem naczelnym Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.

Janusz Hordejuk

Janusz Hordejuk: SPZOZ w Parczewie: Chcemy utrzymać dobrą pozycję na rynku

Nasz sukces to wypadkowa doboru odpowiedniej kadry menedżerskiej, lekarskiej i personelu medycznego. To także dobra współpraca z organem założycielskim. Cały czas mamy świadomość, że polityka zdrowotna się zmienia. Zwiększa się też konkurencyjność, a co za tym idzie – rosną wymagania, jakie musimy spełnić - rozmowa z JANUSZEM HORDEJUKIEM, dyrektorem SPZOZ w Parczewie.

Jakub Szulc

Jakub Szulc: Musimy zarządzać polityką inwestycyjną

Najważniejszym zadaniem na dziś jest przegląd polityki państwa w zakresie wydawania funduszy i zysku, który możemy z tego tytułu osiągnąć, z myślą o pacjentach. Powinniśmy stosować zasadę – wydajemy dwa razy więcej pieniędzy, więc musimy uzyskać dwa razy większe efekty - rozmowa z JAKUBEM SZULCEM , ekspertem ds. ochrony zdrowia EY , byłym sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Obowiązki i odpowiedzialność menedżera

RTG

Nowe wymagania dla urządzeń radiologicznych od 2022 roku

Placówki medyczne muszą dostosować do nowych wymagań urządzenia radiologiczne i pomocnicze, a także liczbę i kwalifikacje personelu zaangażowanego w radiologiczne procedury medyczne. Mają na to czas do 20 marca 2022 r. Poznaj najnowsze zmiany. 

Podsumowanie roku 2021

TOP 10 tematów 2021 roku

Rok 2021 był dla ochrony zdrowia bardzo intensywny. Nie tylko ze względu na trwającą pandemię COVID-19 i wyzwania z nią związane, lecz także na wdrożenie kolejnych usług e-zdrowia i obowiązkowej dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej od 1 stycznia. Sprawdź, jakie artykuły najczęściej czytali użytkownicy portalu SerwisZOZ.pl w 2021 roku!

Koordynator w POZ

Koordynator pacjentów w POZ. Co to oznacza w praktyce?

Koordynator POZ ma wesprzeć pacjentów w leczeniu i zadbać o komunikację lekarza z pacjentem. Poinformuje pacjenta o kolejnych etapach leczenia i pomoże zorganizować leczenie chorób przewlekłych. Sprawdź, jakie nowe obowiązki mają przychodnie w związku z tą nową rolą?

Marketing

odpowiedzialność społeczna

Programy odpowiedzialności społecznej w placówkach medycznych

Umiejętność prowadzenia ośrodka ochrony zdrowia w taki sposób, aby zwiększyć pozytywny wkład w społeczeństwo, a jednocześnie minimalizować negatywne skutki działalności to trzon społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Programy tego typu powinny angażować wszystkich uczestników procesu rynkowego : klientów i partnerów biznesowych, pracowników oraz społeczność lokalną.

marketing pr

Wyróżnij się z tłumu – współpraca służb public relations, lekarzy i placówek medycznych

Nieodpowiednie wypromowanie siebie lub placówki może być istotną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu. Na szczęście zarówno placówki medyczne, jak i lekarze zaczynają rozumieć istotę public relations i autoprezentacji. Świadczy o tym coraz większe zainteresowanie usługami specjalistów z tej branży. Jak więc skutecznie budować wizerunek?

Cross

Jak wygląda rynek apteczny w Polsce?

Rynek apteczny w Polsce jest dynamiczny i rozwinięty. Apteki działają praktycznie w każdej większej miejscowości, a część leków można kupić bez recepty nawet w marketach i dyskontach. Dzięki temu klienci mogą wybierać spośród wielu miejsc, w których kupią niezbędne farmaceutyki. Co jeszcze powinno się wiedzieć o rynku aptecznym w Polsce?