Czy uchwałę w sprawie statutu trzeba ogłosić

/appFiles/site_102/images/autor/RdCr20wPBQtFEJV.jpeg

Autor: Tomasz Król

Dodano: 8 lutego 2019
Czy uchwałę w sprawie statutu trzeba ogłosić

Uchwała w sprawie nadania lub zmiany statutu samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej jest aktem prawa miejscowego. Czy trzeba ją ogłosić w wojewódzkim dzienniku urzędowym, aby statut miał moc prawną?

Publiczne placówki medyczne muszą mieć statut. Podstawą prawną jest art. 42 ustawy o działalności leczniczej. Przepis stanowi, że ustrój podmiotu leczniczego niebędącego przedsiębiorcą, a także inne sprawy dotyczące jego funkcjonowania nieuregulowane w ustawie określa statut.

Pozostało jeszcze 92 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Zyskaj DARMOWY 24h dostęp do portalu!


Aktywuj 24-godzinny okres testowy

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Umowy terminowe
Szkolenie otwarte Ochrona zdrowia

RODO po 4 maja - kontrole, kary, monitoring, dokumentacja medyczna, przepisy sektorowe

Warszawa 02.sierpnia.2019

RODO po 4 maja 2019 – pomiędzy kontrolą a karą. Monitoring, dokumentacja medyczna, realizacja praw osób. Najnowsze zmiany w przepisach sektorowych.

Czytaj więcej   »

Umowy terminowe
Szkolenie otwarte Ochrona zdrowia

Elektroniczna dokumentacja medyczna, SIM i recepta – ochrona zdrowia w 2019r.

Poznań 19.sierpnia.2019

Elektroniczna dokumentacja medyczna, SIM i recepta – jak działać w ochronie zdrowia w 2019r.

Czytaj więcej   »

Spis treści Czytaj e-wydanie