Edward Lewczuk: Jesteśmy gotowi, aby dalej się rozwijać

/appFiles/site_102/images/autor/ZQGhpVtKd6aMSgi.jpeg

Autor: Magdalena Pokrzycka-Walczak

Dodano: 20 grudnia 2016
Edward Lewczuk: Jesteśmy gotowi, aby dalej się rozwijać

Praca nad nową strategii działalności placówki jest dostosowana do założeń planowanej reformy ochrony zdrowia. W związku z sytuacją demograficzną dyrekcja chce także rozwijać kompleksową opiekę nad pacjentami w podeszłym wieku. Sprawdź, jaką rolę w tym procesie odgrywa dobra współpraca z personelem. Rozmowa z EDWARDEM LEWCZUKIEM, dyrektorem SPZOZ Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie

W placówce zatrudniony jest naczelny psycholog. Czy jego zadaniem, oprócz pracy z pacjentami, jest wspieranie pracowników w sytuacjach kryzysowych?

Poza zadaniami administracyjnymi wynikającymi z pełnionej funkcji do zadań naczelnego psychologa należy wspieranie pracowników w sytuacjach kryzysowych. Przybiera ono różne formy działań skierowanych bezpośrednio i pośrednio do pracowników. Są to m.in. rozmowy indywidualne oraz rozwiązywanie konkretnych problemów w komórkach organizacyjnych. Organizowane są też zebrania w grupie podległych pracowników: psychologów, instruktorów terapii zajęciowej i logopedów. Przeprowadzane są regularne superwizje, jako nadzór nad prowadzonymi procesami psychoterapii. Odbywają się raz w miesiącu i prowadzi je certyfikowany superwizor. Rolą naczelnego psychologa jest m.in. dbanie o skład grupy superwizyjnej oraz współpraca z superwizorem.

Pozostało jeszcze 83 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Zyskaj DARMOWY 24h dostęp do portalu!


Aktywuj 24-godzinny okres testowy

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Słowa kluczowe:
dobre praktykiwywiad