Opieka profilaktyczna - co określa umowa

/appFiles/site_102/images/autor/2hivDWyzfIjRA1b.jpeg

Autor: Marzena Pytlarz

Dodano: 14 marca 2019
Opieka profilaktyczna - co określa umowa

Pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika bez aktualnego orzeczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku. Żeby przeprowadzić takie badania, należy zawrzeć umowę na opiekę profilaktyczną. Czy pracownik może wykonać badania lekarskie w innej przychodni?

Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom na swój koszt profilaktyczną opiekę lekarską (art. 229 ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy).

Pozostało jeszcze 96 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Zyskaj DARMOWY 24h dostęp do portalu!


Aktywuj 24-godzinny okres testowy

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Spis treści Czytaj e-wydanie