Outsourcing karetek to oszczędność

Dodano: 26 listopada 2014
Outsourcing karetek to oszczędność

W momencie kiedy obejmowałem kierownictwo, a było to na początku listopada zeszłego roku, placówka znajdowała się w nie najlepszej sytuacji finansowej. Musiałem więc podejmować działania, które zmierzały do zbilansowania budżetu. Jednym z nich było przekazanie działalności niemedycznej, podkreślam: niemedycznej, firmie zewnętrznej - rozmowa z MARKIEM STASZEWSKIM, dyrektorem Szpitala Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Outsourcing w placówkach medycznych, mimo że uchodzi za formę gospodarowania sprzyjającą obniżeniu kosztów, wciąż jest ostrożnie stosowany. Szpital Powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu podjął jednak decyzję o pozbyciu się transportu karetkowego na rzecz firmy zewnętrznej. Kiedy i dlaczego to nastąpiło?

W momencie kiedy obejmowałem kierownictwo, a było to na początku listopada zeszłego roku, placówka znajdowała się w nie najlepszej sytuacji finansowej. Musiałem więc podejmować działania, które zmierzały do zbilansowania budżetu. Jednym z nich było przekazanie działalności niemedycznej, podkreślam: niemedycznej, firmie zewnętrznej. Do nich właśnie należała decyzja o tym, żeby nie prowadzić samodzielnie transportu medycznego własnymi karetkami i swoimi ludźmi, a przekazać go wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej. Po przeliczeniu kosztów i sprawdzeniu cen na rynku okazało się, że tę działalność moglibyśmy prowadzić taniej, wynajmując firmę zewnętrzną. Ogłosiliśmy postępowanie przetargowe, które wygrała znana, renomowana firma o zasięgu ogólnopolskim. Dzięki temu uda nam się sporo zaoszczędzić. Niestety, było to związane z ograniczeniem zatrudnienia.

Pozostało jeszcze 84 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Zyskaj DARMOWY 24h dostęp do portalu!


Aktywuj 24-godzinny okres testowy

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.