Pracownicy to nasza największa wartość

/appFiles/site_102/images/autor/ZQGhpVtKd6aMSgi.jpeg

Autor: Magdalena Pokrzycka-Walczak

Dodano: 23 listopada 2016
Pracownicy to nasza największa wartość

Niektóre z naszych specjalności są unikatowe w skali województwa oraz kraju. Jesteśmy jednym z czterech ośrodków w Polsce, który uczestniczy w serwisie replantacyjnym dla amputacji rąk. Nie byłoby to możliwe bez zespołu zaangażowanych, wysokiej klasy specjalistów - rozmowa z drem n. med. KONRADEM JAROSZEM, dyrektorem SPSK nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie.

Kierownictwo SPSK nr 1 dba nie tylko o inwestycje i rozwój placówki, ale także o podnoszenie kwalifikacji kadry medycznej i prowadzenie działalności naukowo-badawczej. Co udało się dotąd zrealizować?

Trudno wymienić wszystkie realizowane projekty, bo mamy ich wiele. Chciałbym się skoncentrować na kilku przykładach. Bierzemy udział w realizacji międzynarodowego projektu pt. „Pomerania regionem modelowym ds. współpracy terytorialnej w zakresie badań przesiewowych noworodków”. Współpracujemy z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym, Kliniką Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii, Chorób Metabolicznych i Kardiologii Wieku Rozwojowego oraz z Uniwersytetem w Greiswaldzie, Zakładem Radioizotopów naszego szpitala oraz Instytutem Matki i Dziecka w Warszawie. Celem projektu jest prowadzenie badań w kierunku wrodzonej niedoczynności tarczycy, fenyloketonurii oraz mukowiscydozy. Przedsięwzięcie jest współfinansowane z Programu INTERREG IV A, ze środków UE.

Pozostało jeszcze 88 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Zyskaj DARMOWY 24h dostęp do portalu!


Aktywuj 24-godzinny okres testowy

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Spis treści Czytaj e-wydanie