
Jakie działania antymobbingowe możesz podjąć w placówce
Jeśli chcesz skutecznie zabezpieczyć swoje interesy w przypadku zarzutu pracownika o stosowanie wobec niego mobbingu i związanych z tym roszczeń finansowych, sporządź wewnętrzną politykę antymobbingową. Co musi zawierać ten dokument?

Efektywność pracy w dobie pandemii - co może zrobić menedżer
Opracowanie procedur i instrukcji na czas kryzysu, a także systematyczne informowanie pracowników o podejmowanych działaniach to narzędzia, które pomogą każdemu kierownikowi w czasach koronawirusa. Jak zarządzać personelem medycznym i niemedycznym w tym czasie?

Czy musisz informować związek zawodowy o warunkach pracy
Kierownictwo placówki medycznej ma obowiązek udzielać informacji w zakresie warunków pracy organizacjom związkowym. Jeśli tak nie postąpi, grozi mu zarzut utrudniania wykonywania działalności związkowej. Sprawdź, jakich informacji może od Ciebie żądać związek zawodowy.

Czy kierownik laboratorium powinien wejść do zarządu
Zakładając podmiot leczniczy prowadzący laboratorium diagnostyczne, zwróć uwagę, jak duży udział w działalności takiego podmiotu będzie mieć działalność laboratoryjna. Gdy prowadzenie laboratorium stanowi główną lub jedyną działalność, wówczas warto umożliwić kierownikowi laboratorium wpływanie na decyzje spółki.

Co możesz zrobić, gdy pracownik narusza swoje obowiązki
Zakres obowiązków pracownika placówki medycznej koresponduje z zajmowanym stanowiskiem. Ich naruszenie, jeśli ma charakter ciężki, może skutkować rozwiązaniem z pracownikiem umowy o pracę bez wypowiedzenia. Jakie uprawnienia, jako pracodawcy, Ci przysługują.

Medicover: Jak zmienia się rola rejestracji
Zmiany technologiczne w zakresie e-zdrowia dotyczą każdego elementu opieki nad pacjentem. Wpływają także na zadania i rolę rejestracji medycznej. Coraz większe znaczenie odgrywa sprawne poruszanie się po nowych systemach i umiejętność edukacji pacjentów w zakresie nowych technologii. Oto, jak sobie poradził z tym zadaniem Medicover.

Zamykasz placówkę z powodu koronawirusa – urlop czy przestój
Zasadniczo nie można pracownika przymusowo skierować na urlop wypoczynkowy, do którego nabył uprawienia w bieżącym roku kalendarzowym. Jeśli więc po weryfikacji list urlopowych okażę się, że pracownicy mają zaległe urlopy, to nie musimy wypłacać im ekwiwalentu za zaległy urlop, a możemy ich na niego wysłać.

Telepraca w czasach koronawirusa – uprawnienie czy obowiązek
Rosnąca liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce postawiła wielu przedsiębiorców, w tym placówki medyczne, przed koniecznością zmiany dotychczasowego sposobu prowadzenia działalności. Jak stosować telepracę w przypadku tych stanowisk, gdzie jest to możliwe?

Jak przeprowadzać rozmowę rekrutacyjną z kandydatem do pracy w rejestracji
Rejestracja medyczna jest sercem każdej placówki medycznej. To tutaj następuje pierwszy i ostatni kontakt pacjenta z przychodnią. Nieprzyjemny pracownik rejestracji potrafi skutecznie zniechęcić pacjenta do dalszych wizyt w placówce i może spowodować lawinę negatywnych komentarzy w internecie. Dlatego zatrudniając nową osobę do rejestracji medycznej warto poświęcić procesowi rekrutacji dużo czasu i zaangażowania.

Jak ułożyć dokonały grafik pracy w rejestracji
Układanie grafików pracy to podstawowe zajęcie szefa rejestracji. Przy jego tworzeniu trzeba brać pod uwagę, na jakiej podstawie zatrudnione są rejestratorki w placówce medycznej (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa B2B), w jakim wymiarze pracy (pełen etat, pół etat, ćwierć etatu, dorywczo na kilka godzin w miesiącu) i jaka jest liczba pracowników rejestracji. Oto wskazówki, które jeszcze dodatkowo wesprą Cię w wykonywaniu tego zadania.