narzędzia operacyjne

Jakie innowacyjne narzędzia operacyjne wybrać

Poprawa komfortu pracy lekarzy i bezpieczeństwa pacjentów to dziś wartość bezcenna. Jeżeli nowoczesna aparatura jest poza naszym zasięgiem, warto zainwestować w innowacyjne narzędzia operacyjne. Sprawdź, co przeanalizować przed podjęciem takiej decyzji.

mikroskop śródoperacyjny

Nowy mikroskop śródoperacyjny poprawia jakość operacji neurochirurgicznych

Nowoczesny mikroskop neurochirurgiczny pozwala na obserwowanie obszarów, które wykazuje badanie rezonansem magnetycznym, ale również tkanki, niewidoczne w czasie tego badania. Pozwala również na obserwację przepływu krwi w naczyniach.

roboty

Nowoczesne roboty i sondy – postęp technologiczny dla zdrowia

W ostatnim czasie z sukcesem zadebiutował robot da Vinci oraz urządzenie pomagające w udrażnianiu tętnic i miażdżycy. Nowoczesne technologie nie zastąpią lekarzy, ale na pewno skutecznie wspomagają ich pracę.

diagnostyka

Innowacyjna diagnostyka - inwestycja, która się opłaca

Zastosowanie wysokiej jakości sprzętu przy diagnozowaniu wielu schorzeń staje się coraz bardziej popularne i chętnie wykorzystywane przez lekarzy i pacjentów. Dlatego inwestycja w wysokospecjalistyczne tomografy komputerowe czy rezonans magnetyczny może przynieść placówce zyski.

mikroskop

Mikroskop fluorescencyjny - sprawdź, za co go doceniono Nagrodą Nobla

Tegoroczna Nagroda Nobla w dziedzinie chemii mogła stanowić zaskoczenie. Głównie z powodu dziedziny, w jakiej nagrodzono wynalazców mikroskopu fluorescencyjnego. Na obserwacji żywych komórek mniejszych niż 200 nanometrów najbardziej zyskuje bowiem medycyna.

biopsja wątroby

Jakie korzyści daje bezigłowa biopsja wątroby

Włóknienie, czyli – najprościej definiując - zwiększenie ilości tkanki łącznej (kolagenu) w wątrobie, jest objawem chorobowym. W diagnostyce nieinwazyjna metoda oceny włóknienia tkanek daje pacjentom szansę uniknięcia dolegliwej oraz obciążonej ryzykiem biopsji. Takie nieinwazyjne badanie elastograficzne wykonywane jest FibroSkanem.

Dzięki technologii później składamy broń

Termoablacja - w czym pomaga ta technologia

Po termoablacji organizm okolicę poddaną zabiegowi obudowuje tkanką łączną, tworząc niemal sarkofag, który można porównać do tego betonowego nad reaktorem atomowym w Czarnobylu. Może w jego środku jakieś komórki przeżyją, ale są one kompletnie pozbawione możliwości dalszej penetracji – mówi dr Wojciech Redelbach, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.

leader w technice obrazowania

Co się zmieni w technice badań obrazowych

Zarówno sprawdzone technologie, jak i unikalne rozwiązania konstrukcyjne wyznaczają nowe kierunki w badaniach radiologicznych i kardiologicznych. Poznaj istotne szczegóły tych rozwiązań.

auto zawiadomi o wypadku (e-Call)

Od 1 października 2015 r. auto zawiadomi o wypadku (e-Call)

e-Call to system automatycznego powiadamiania o wypadkach drogowych. Od 1 października 2015 r. specjalny nadajnik będzie instalowany w każdym nowym samochodzie. Jednak do odbioru zgłoszenia i zlokalizowania pojazdu muszą być przygotowane centra powiadamiania ratunkowego. e-Call będzie podsystemem numeru 112.

cukrzyca

Czy technologia będzie leczyć cukrzycę

Diabetycy mają nadzieję na cud, czyli na zmianę kwalifikacji cukrzycy z choroby przewlekłej na uleczalną. Jednak już dzisiaj zupełnie zmieniła się jakość ich funkcjonowania, diabetyczki rodzą zdrowe dzieci, a długość życia osób z cukrzycą typu 1 (które są głównymi beneficjentami technologii w terapii) nie różni się od średniej ogólnej. W środowisku diabetologicznym panuje zgoda – jeśli nastąpi cud, to technologiczny.