Czy powinieneś prowadzić odrębną dokumentację medyczną zbiorczą dla pacjentów komercyjnych

Każdy podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych - zarówno w szpitalu, jak i w warunkach ambulatoryjnych - jest zobowiązany do prowadzenia właściwej dla rodzaju wykonywanych świadczeń, zbiorczej dokumentacji medycznej. Czy dokumentacja ta dotyczy wszystkich pacjentów – w tym komercyjnych, czy tylko tych, za których leczenie zapłaci NFZ? Jeśli tak, to czy można prowadzić ją odrębnie dla każdej z tych grup?
Dokumentacja zbiorcza musi zawierać w sobie pełną informację o wszystkich zdarzeniach, według kolejności ich występowania. Zastanawiasz się jednak, czy możesz ją rozdzielić, gdy prowadzisz działalność komercyjną i w ramach umowy z NFZ. Sprawdź, jakie miałoby to konsekwencje?
Zyskaj pełny dostęp do SerwisZOZ.pl
- Bądź na bieżąco - natychmiastowe informacje o zmianach w przepisach
- Skorzystaj z pomocy ekspertów - odpowiedź na Twoje pytanie maksymalnie w 48 h
- Zyskaj dostęp do ponad 3500 gotowych porad, wzorów i procedur
- Dołącz do Klubu Menedżera - zyskaj zniżki, webinary, e-szkolenia i zaproszenia na konferencje
Jeśli masz już konto,
zaloguj się:
Nie masz konta?
Kup dostęp jednorazowy do tego materiału.
Wyślij SMS o treści: WPR na numer 92568.
Otrzymasz kod dostępu - wpisz go poniżej.
Koszt: 30.75 zł brutto (25 zł netto)
Regulamin usługi SMS.






/Zarządzanie w Ochronie Zdrowia
/Zarządzanie w Ochronie Zdrowia