Czy lekarka będąca mamą może być wyłączona z nakazu pracy

/appFiles/site_102/images/autor/HsnpvrANG4TzDh5.png

Autor: Lucyna Staniszewska

Dodano: 19 sierpnia 2020
Czy lekarka będąca mamą może być wyłączona z nakazu pracy

Możliwe są wyłączenia z nakazu pracy przy zwalczaniu epidemii - zakłada je specustawa ds. COVID-19. Dotyczą one np. rodziców samotnie wychowujących dzieci. Jak jednak postąpić w sytuacji, gdy taka osoba pracuje w szpitalu, który przekształcono w placówkę jednoimienną?

Lekarka samotnie wychowuje 9-letnie dziecko. Z tego względu podlega wyłączeniu od nakazu pracy przy zwalczaniu epidemii na podstawie art. 47 ust. 3 pkt 2a ustawy z 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (dalej specustawa, bądź specustawa o zwalczaniu zakażeń). Jednak szpital, w którym jest zatrudniona, przekształcono w specjalistyczny szpital zakaźny jednoimienny.

Pozostało jeszcze 93 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Skorzystaj z bezpłatnego 24h dostępu do zasobów SerwisuZOZ.pl


Aktywuj 24-godzinny okres testowy

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.