KSeF w codziennej pracy księgowości i administracji medycznej – co realnie się zmienia

Wdrożenie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) zmienia codzienną organizację pracy księgowości i administracji w placówkach medycznych. Od 2026 r. faktury ustrukturyzowane stają się standardem obrotu, a wraz z nimi zmieniają się zasady wystawiania, odbioru, korekt i ewidencji dokumentów finansowych. W praktyce oznacza to konieczność dostosowania procedur, systemów oraz kompetencji zespołu do nowego modelu pracy.
Z tego artykułu dowiesz się:
- Jak KSeF zmienia codzienną pracę księgowości i administracji medycznej, w tym sposób wystawiania, odbioru i korekty faktur.
- Jakie decyzje organizacyjne i systemowe musi podjąć placówka, aby dostosować się do pracy na fakturze ustrukturyzowanej.
- Jak nowe zasady wpływają na obieg dokumentów finansowych i odpowiedzialność pracowników, zwłaszcza w zakresie terminów i uprawnień.
- Jakie ryzyka i najczęstsze problemy pojawiają się w praktyce księgowej po wdrożeniu KSeF oraz jak im przeciwdziałać.
- Ten artykuł jest częścią serii „KSeF w podmiotach leczniczych”, w której omawiamy prawne i organizacyjne aspekty wdrożenia KSeF w placówkach medycznych.
Zyskaj pełny dostęp do SerwisZOZ.pl
- Bądź na bieżąco - natychmiastowe informacje o zmianach w przepisach
- Skorzystaj z pomocy ekspertów - odpowiedź na Twoje pytanie maksymalnie w 48 h
- Zyskaj dostęp do ponad 3500 gotowych porad, wzorów i procedur
- Dołącz do Klubu Menedżera - zyskaj zniżki, webinary, e-szkolenia i zaproszenia na konferencje
Jeśli masz już konto,
zaloguj się:
Nie masz konta?
Kup dostęp jednorazowy do tego materiału.
Wyślij SMS o treści: WPR na numer 92568.
Otrzymasz kod dostępu - wpisz go poniżej.
Koszt: 30.75 zł brutto (25 zł netto)
Regulamin usługi SMS.





/Zarządzanie w Ochronie Zdrowia
/Zarządzanie w Ochronie Zdrowia