Czy zatrudnić prawnika podczas kontraktowania z NFZ

/appFiles/site_102/images/autor/wIvs8137XRVk4je.jpeg

Autor: Gabriela Jędrys

Dodano: 24 września 2020
Czy zatrudnić prawnika podczas kontraktowania z NFZ

Skomplikowana procedura zawierania umów z NFZ powoduje, że wiele podmiotów  leczniczych zatrudnia  prawnika, który wesprze je w kontaktach z płatnikiem. Na co zwracać uwagę, szukając odpowiedniego wsparcia prawnego podczas kontraktowania z NFZ?

Działalność podmiotów leczniczych, praktyk zawodowych lekarzy, pielęgniarek, położnych i działalność fizjoterapeutów oraz innych osób realizujących świadczenia zdrowotne jest tzw. regulowaną działalnością gospodarczą. Oznacza to, że do jej prowadzenia konieczne jest spełnienie i utrzymywanie bardzo wielu skomplikowanych wymogów, procedur itp.

Jeżeli działalność medyczna bazuje na umowach z Narodowym Funduszem Zdrowia, liczba obowiązków znacznie wzrasta, a skomplikowana procedura ich zawierania powoduje, że udaje się to mniej więcej połowie podmiotów, które biorą udział w postępowaniach o zawarcie umowy.

Zarówno w czasie postępowań konkursowych, jak i po ich zakończeniu, uczestniczącym w nich oferentom, przysługują rozmaite środki odwoławcze, przewidziane przepisami.

Pozostało jeszcze 88 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.