Dotacje na badania i rozwój

Agencja Badań Medycznych dofinansuje projekty wspierające walkę z COVID-19

Agencja Badań Medycznych ogłosiła konkurs, którego celem jest wyłonienie najlepszych projektów badawczych, dedykowanych tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, mogących wesprzeć walkę z COVID-19.  Oto szczegóły.

Dotacja

NCBiR: Dotacje na badania związane z rozprzestrzenianiem się COVID-19

Przedsiębiorcy i naukowcy, którzy prowadzą badania dotyczące diagnostyki, leczenia i przeciwdziałania chorobom wirusowym, mogą ubiegać się o dofinansowanie pomysłów w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój – konkurs 5/1.1.1/2020 Szybka Ścieżka-Koronawirusy. Sprawdź, kiedy złożyć wniosek.

Finansowanie działalności

Jak sfinansować działalność własnej praktyki

Zarówno rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej, jak i jej rozwój wymagają odpowiedniego zastrzyku gotówki. Na każdym etapie rozwoju niezbędny jest inny rodzaj wkładu i jego postać. Na co zwrócić uwagę, poszukując źródeł finansowania?

Kredyt w placówce medycznej

Kredyt podmiotu leczniczego – kto może przejąć

Podmiot leczniczy w formie spółki z o.o., w której stuprocentowym udziałowcem jest powiat, zaciągnął kredyt długoterminowy na rozszerzenie i prowadzenie działalności. Czy starosta może przejąć zobowiązanie, jeśli wysokość kontraktu z NFZ nie pozwala na spłatę zadłużenia?

Finansowanie placówki zdrowia

Jak finansować inwestycje w placówce

Finansowanie inwestycji w placówkach medycznych wyłącznie z kapitału własnego należy do rzadkości. Menedżerowie poszukują różnych źródeł finansowania, w tym inwestorów zewnętrznych. Jak zatem przygotować się do pozyskania kapitału na strategiczne inwestycje rozwojowe?

Leasing

Leasing sprzętu – czy to się opłaca

Polski rynek leasingowy systematycznie się rozwija, dając lekarzom i podmiotom leczniczym zróżnicowaną ofertę. Leasing przestaje kojarzyć się tylko i wyłącznie z samochodami firmowymi. Na popularności zyskuje leasing sprzętu IT i oprogramowania. Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą taka forma finansowania inwestycji.

dotacje

Konkurs grantowy dla POZ – złóż dobry wniosek

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło na początku sierpnia br. nabór wniosków o grant dla placówek POZ – w ramach projektu grantowego pt. „Dostępność Plus dla zdrowia”, finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – na poprawę dostępności usług medycznych dla niepełnosprawnych oraz innych osób o szczególnych potrzebach.

biznesplan projektu UE

Jak wykonać biznesplan projektu inwestycyjnego

Biznesplan to podstawowa, a często nawet najważniejsza dokumentacja związana z opracowywaniem projektu i planowaniem optymalnych źródeł jego finansowania. Dowiedz się, co jeszcze jest pomocne, aby efektem opracowania tego dokumentu było otrzymanie dofinansowania z zewnętrznych źródeł na daną inwestycję z zakresu ochrony zdrowia.

91bba5d2cdbeeb34560ff40eba5d71df6d1a79d7-xlarge

Zaplanuj należycie wskaźniki rezultatu  

Każdy projekt unijny, zwłaszcza inwestycyjny, wymaga utrzymania – po zakończeniu realizacji – wskaźników rezultatu, a sytuacja w ochronie zdrowia jest dynamiczna i trudno jest zaplanować, co stanie się za rok, dwa. Czy uda nam się pozyskać nowy kontrakt z NFZ we wnioskowanej i oczekiwanej wysokości? Jak postąpić w takiej sytuacji?

euro dla zdrowia

Euro dla ochrony zdrowia – będzie nowe rozdanie

Fundusz „Sprawiedliwość, Prawa i Wartości” UE to nowy element na mapie funduszy europejskich, które będą dostępne w nowej perspektywie finansowej UE 2021-2027. Sprawdź, jakie wsparcie mogą zyskać placówki medyczne w kolejnych latach.