Wdrażanie rozwiązań z zakresu e-zdrowia nabiera tempa. Dowiedz się, co oferuje e-recepta, e-skierowanie i wymiana elektronicznej dokumentacji medycznej.

Telemedycyna i e-usługi

Teleporada medyczna

Jak bezpiecznie udzielać wizyt online

Prowadzenie praktyki medycznej online wywołuje wiele wątpliwości. Część podmiotów, zwłaszcza większe, które miały w swoim modelu biznesowym teleporady, jest oswojona z taką metodą współpracy z pacjentami od wielu lat, ale inne – nie. O czym warto pamiętać, udzielając teleporad?

zwrot pieniędzy za odwołaną teleporadę

Czy musisz zwrócić pieniądze, jeśli pacjent odwoła teleporadę

Czy w przypadku wykupienia przez pacjenta widekonsultacji i jego późniejszej rezygnacji z wizyty, istnieje możliwość odmowy zwrotu należności, jeśli odstąpienie od umowy nastąpi przykładowo na mniej niż 24 godziny od wybranego terminu wizyty zdalnej?  

teleporady

Jak właściwie obsługiwać system teleporad

W celu uproszczenia procedur związanych z udzielaniem świadczeń mających na celu przeciwdziałanie COVID-19 uruchomiono system teleporad, których placówki medyczne i lekarze mogą udzielać za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Sprawdź, jak ją obsługiwać i jak w uproszczony sposób dokumentować teleporady.

Wdrożenie e-dokumentacji

elektroniczna dokumentacja medyczna

Jak przygotować placówkę do wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej

Rzędy szaf, szuflady pełne tekturowych teczek, wypełnionych do granic wytrzymałości całą masą mniejszych lub większych dokumentów – to już 1 stycznia 2021 stanie się przeszłością, gdyż wszystkie placówki mają obowiązek wdrożyć elektroniczną dokumentację medyczną. Jak się przygotować do wdrożenia EDM?

teleporady

Karta teleporady w związku z COVID-19 - jak rozwiązać problem z krótkim czasem przechowywania

Kartę teleporady udzielonej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 przechowuje się 30 dni. Jak ograniczyć ryzyko nieporozumień z pacjentem, w razie gdyby w przyszłości chciał mieć dostęp do swojej dokumentacji medycznej?

  Co oferują regionalne platformy medyczne

Co oferują regionalne platformy medyczne

Chociaż regionalne platformy medyczne to inicjatywy lokalne, są bardzo ważnym elementem informatyzacji całego systemu ochrony zdrowia. Sprawdź, jakie korzyści możesz odnieść, włączając się do takiego projektu.

Sprzęt i oprogramowanie

Bezpieczeństwo w IT

Bezpieczne i sprawne IT w ochronie zdrowia

Większa digitalizacja procesów medycznych, teleporady, obsługa pacjentów online i zdalna praca części personelu wymagają sprawnych i bezpiecznych systemów informatycznych. Niestety jednocześnie hakerzy i przestępcy nie ograniczają swojej aktywności, coraz intensywniej włamując się do systemów IT. Jak uniknąć takich błędów? Wiele porad w tym zakresie będzie pokazane na specjalnym webinarium dotyczącym bezpieczeństwa IT dla sektora medycznego.

e-dokumentacja

Co sprawdzić przy wyborze systemu informatycznego

Wszystkie placówki medyczne muszą zaimplementować system do obsługi elektronicznej dokumentacji medycznej. Radzimy na co zwrócić uwagę, zamawiając to oprogramowanie.

a9c495d8eecd1bd095b9e397804a8a7b4ba6442d-small

Efektywny system rejestracji

Elektroniczna rejestracja usług może obniżyć koszty funkcjonowania placówki i sprawić, że ośrodek będzie konkurencyjny i dostosowany do potrzeb coraz bardziej zinformatyzowanego społeczeństwa.

Nowe technologie

serwerownia

Bezpieczeństwo w serwerowni - jak je zapewnić w szpitalu

Przechodzenie na elektroniczną dokumentację medyczną, która będzie obowiązkowa już na 3,5 miesiąca, wymaga od placówek medycznych zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych przetwarzanych w szpitalnych serwerowniach. Jakie standardy postępowania przyjąć dla pomieszczeń administratora, jak i gabinetów lekarskich, rejestracji i recepcji? 

sonda EKG

Innowacyjna sonda, która wspiera operacje chirurgiczne

Sonda, która jako pierwsza na świecie zbiera sygnał EKG bezpośrednio z powierzchni bijącego serca podczas operacji kardiochirurgicznych w sposób ciągły i nieinwazyjny, to innowacyjny produkt jednego z polskich start-upów. Dowiedz się, jak zdecydowano się chronić własność tego wynalazku.

identyfikacja radiowa

Jak wykorzystać identyfikację radiową w medycynie

Sektor zdrowia jest oceniany na świecie jako druga gałąź zastosowań technologii identyfikacji radiowej (RFID). Czy te systemy staną się w medycynie tak powszechne, jak kody kreskowe w handlu? Sprawdź możliwe scenariusze.