Wdrażanie rozwiązań z zakresu e-zdrowia nabiera tempa. Dowiedz się, co oferuje e-recepta, e-skierowanie i wymiana elektronicznej dokumentacji medycznej.

Telemedycyna i e-usługi

Teleporada

Czego powinieneś unikać przy udzielaniu teleporad

Pandemia przyczyniła się do gwałtownego i dość nieoczekiwanego spopularyzowania telemedycyny, praktykowanej głównie w formie teleporad, rzadziej wideoporad. Zdalna forma udzielania świadczeń stała się istotnym narzędziem opieki nad pacjentami w czasie pandemii SARS-CoV-2. Jak unikać błędów przy udzielaniu teleporad?

Telemedycyna

E-skierowanie w pytaniach i odpowiedziach

Od 8 stycznia 2021 r. wszystkie skierowania są wystawiane w postaci elektronicznej . Wprowadzenie nowych rozwiązań umożliwi pełną, elektroniczną obsługę procesu skierowania na leczenie – od momentu jego wystawienia do momentu realizacji. Dowiedz się, gdzie najczęściej pojawiają się wątpliwości i jak je rozwiązać.

chmura

Jak podmioty lecznicze będą wymieniać dane o pacjentach

Do 1 lipca 2021 r. podmioty lecznicze będą mieć możliwość wymiany informacji między Systemem Informacji Medycznej a Centralnym Wykazem Usługobiorców i Centralnym Wykazem Pracowników Medycznych. Jak będzie funkcjonować to rozwiązanie?

Wdrożenie e-dokumentacji

644472028a084c993c5a9a4372e5082fe93edb4c-xlarge

Jak zapewnić bezpieczeństwo przechowywania elektronicznej dokumentacji medycznej  

Dokumentacja medyczna powinna być przechowywana w sposób zapewniający jej poufność, zabezpieczenie przed dostępem osób nieupoważnionych oraz zniszczeniem lub zagubieniem. Jak spełnić te warunki bezpieczeństwa przechowywania elektronicznej dokumentacji medycznej?

e-dokumentacja

Elektroniczna dokumentacja medyczna - jakie masz obowiązki

Prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej od stycznia 2021 roku może się okazać dużym wyzwaniem, ponieważ nadal sporo placówek nie ma odpowiednich narzędzi ani zaplecza informatycznego. Przypominamy, jakie masz obowiązki w tym zakresie.

elektroniczna dokumentacja medyczna

Jak przygotować placówkę do wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej

Rzędy szaf, szuflady pełne tekturowych teczek, wypełnionych do granic wytrzymałości całą masą mniejszych lub większych dokumentów – to już 1 stycznia 2021 stanie się przeszłością, gdyż wszystkie placówki mają obowiązek wdrożyć elektroniczną dokumentację medyczną. Jak się przygotować do wdrożenia EDM?

Sprzęt i oprogramowanie

e-dokumentacja

Co sprawdzić przy wyborze systemu informatycznego

Wszystkie placówki medyczne muszą zaimplementować system do obsługi elektronicznej dokumentacji medycznej. Radzimy na co zwrócić uwagę, zamawiając to oprogramowanie.

Bezpieczeństwo w IT

Bezpieczne i sprawne IT w ochronie zdrowia

Większa digitalizacja procesów medycznych, teleporady, obsługa pacjentów online i zdalna praca części personelu wymagają sprawnych i bezpiecznych systemów informatycznych. Niestety jednocześnie hakerzy i przestępcy nie ograniczają swojej aktywności, coraz intensywniej włamując się do systemów IT. Jak uniknąć takich błędów? Wiele porad w tym zakresie będzie pokazane na specjalnym webinarium dotyczącym bezpieczeństwa IT dla sektora medycznego.

rejestracja

Jak zorganizować efektywny system rejestracji

Elektroniczna rejestracja usług może obniżyć koszty funkcjonowania placówki i sprawić, że ośrodek będzie konkurencyjny i dostosowany do potrzeb coraz bardziej zinformatyzowanego społeczeństwa.

Nowe technologie

serwerownia

Bezpieczeństwo w serwerowni - jak je zapewnić w szpitalu

Przechodzenie na elektroniczną dokumentację medyczną, która będzie obowiązkowa już na 3,5 miesiąca, wymaga od placówek medycznych zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych przetwarzanych w szpitalnych serwerowniach. Jakie standardy postępowania przyjąć dla pomieszczeń administratora, jak i gabinetów lekarskich, rejestracji i recepcji? 

sonda EKG

Innowacyjna sonda, która wspiera operacje chirurgiczne

Sonda, która jako pierwsza na świecie zbiera sygnał EKG bezpośrednio z powierzchni bijącego serca podczas operacji kardiochirurgicznych w sposób ciągły i nieinwazyjny, to innowacyjny produkt jednego z polskich start-upów. Dowiedz się, jak zdecydowano się chronić własność tego wynalazku.

identyfikacja radiowa

Jak wykorzystać identyfikację radiową w medycynie

Sektor zdrowia jest oceniany na świecie jako druga gałąź zastosowań technologii identyfikacji radiowej (RFID). Czy te systemy staną się w medycynie tak powszechne, jak kody kreskowe w handlu? Sprawdź możliwe scenariusze.