Lekarze

Jak planować rozwój pracowników, aby obie strony odnosiły korzyści

Nieodzownie z inwestowaniem w rozwój pracowników wiąże się zabezpieczenie pracodawcy na wypadek odejścia tegoż z wyższymi, nowo nabytymi kompetencjami – chodzi o umowy lojalnościowe. Jak się angażować w rozwój pracownika?

PPK

PPK - jakie informacje przekazać pracownikowi

Pytania, które się rodzą w związku z pracowniczymi planami kapitałowymi, to m.in. kwestie zawierania umów o prowadzenie PPK i informowania pracowników o tym nowym programie systematycznego oszczędzania na emeryturę. Jak odpowiadać na te wątpliwości pracowników?

Zatrudnianie lekarzy

Jak zatrudnić lekarzy obcokrajowców - nowe zasady

Lekarze obcokrajowcy mogą już odbywać staż i szkolenia specjalizacyjne na zasadach obowiązujących polskich medyków. Poznaj najnowsze zmiany dotyczące prowadzenia stażu podyplomowego i specjalizacji.

Rejestracja

Dodatkowe zadania dla rejestracji - jak je zlecać zgodnie z prawem

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 wymusiła zapewnienie bezpiecznych warunków pracy w nowej rzeczywistości ze względu większe obłożenie pracą personelu medycznego. Jak zlecać dodatkową pracę rejestratorce zatrudnionej na podstawie umowy o pracę, gdy pojawi się taka konieczność?

Lekarze

Jak wspierać personel medyczny w dobie wirusa SARS-CoV-2

Przetrwanie na rynku i rozwiązanie problemów z niedoborem personelu w placówkach medycznych, są kluczowe w dobie pandemii. Jak w tym czasie wykorzystać potencjał pracowników?

Lekarze

Jak możesz pomóc rozwijać się młodym lekarzom

Dbałość o właściwą i kompleksową opiekę nad pacjentem dzięki nowoczesnej technologii – to najistotniejsza cecha, która wyróżnia młodych lekarzy. Jak zatem zachęcać ich do pozostania w Twojej placówce?

zakaz konkurencji

Jak w praktyce stosować zakaz konkurencji

Prowadzenie działalności konkurencyjnej przez lekarza i brak zgody na podpisanie umowy o zakazie konkurencji mogą stanowić podstawę do wypowiedzenia mu umowy o pracę. Poznaj szczegóły unormowań związanych z zakazem konkurencji.

Kierowca

Lekarz POZ jeździ samochodem na wizyty - jakim badaniom podlega

Szefowie przychodni POZ mają wątpliwości, czy lekarze używający prywatnego samochodu do celów służbowych podlegają badaniom lekarskim. Oto wskazówki, jak postąpić w sytuacji, gdy lekarze rodzinni, realizując wizyty domowe, często korzystają ze swoich prywatnych samochodów.

Ustalanie dyżuru

Własny pracownik a dyżur w szpitalu na podstawie zlecenia

Czy poza normalnymi godzinami pracy podmiot leczniczy może zatrudniać własnych, etatowych pracowników na podstawie umów cywilnoprawnych? Jakie zasady wynikają z przepisów?

Dokumentacja kadrowa

Elektroniczna dokumentacja kadrowa - jakie zmiany wdrożyć

Tradycyjną formą dokumentacji pracowniczej jest forma pisemna, jednak obowiązujące przepisy prawa pracy dają możliwość jej prowadzenia i przechowywania w formie elektronicznej. Jakich zasad należy przestrzegać, decydując się na takie rozwiązanie?