
Jak zapewnić bezpieczeństwo przechowywania elektronicznej dokumentacji medycznej
Dokumentacja medyczna powinna być przechowywana w sposób zapewniający jej poufność, zabezpieczenie przed dostępem osób nieupoważnionych oraz zniszczeniem lub zagubieniem. Jak spełnić te warunki bezpieczeństwa przechowywania elektronicznej dokumentacji medycznej?

Elektroniczna dokumentacja medyczna - jakie masz obowiązki
Prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej od stycznia 2021 roku może się okazać dużym wyzwaniem, ponieważ nadal sporo placówek nie ma odpowiednich narzędzi ani zaplecza informatycznego. Przypominamy, jakie masz obowiązki w tym zakresie.

Jak przygotować placówkę do wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej
Rzędy szaf, szuflady pełne tekturowych teczek, wypełnionych do granic wytrzymałości całą masą mniejszych lub większych dokumentów – to już 1 stycznia 2021 stanie się przeszłością, gdyż wszystkie placówki mają obowiązek wdrożyć elektroniczną dokumentację medyczną. Jak się przygotować do wdrożenia EDM?

Karta teleporady w związku z COVID-19 - jak rozwiązać problem z krótkim czasem przechowywania
Kartę teleporady udzielonej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 przechowuje się 30 dni. Jak ograniczyć ryzyko nieporozumień z pacjentem, w razie gdyby w przyszłości chciał mieć dostęp do swojej dokumentacji medycznej?

Co oferują regionalne platformy medyczne
Chociaż regionalne platformy medyczne to inicjatywy lokalne, są bardzo ważnym elementem informatyzacji całego systemu ochrony zdrowia. Sprawdź, jakie korzyści możesz odnieść, włączając się do takiego projektu.

Do katalogu e-dokumentów dołączą opisy badań
Obecnie trwają prace, aby do katalogu elektronicznej dokumentacji medycznej dołączył dodatkowy dokument w postaci opisu badań diagnostycznych. Umożliwi to sprawniejsze zaznajomienie się lekarza z dokumentacją medyczną pacjenta, a także przyspieszy proces udzielania świadczeń zdrowotnych. Poznaj szczegóły.

Elektroniczna dokumentacja medyczna i inne narzędzia w służbie zdrowia
Programy do zarządzania gabinetem, w tym elektroniczna dokumentacja medyczna, to krok w przyszłość światowej medycyny i ochrony zdrowia. Przekonaj się, że warto z nich korzystać [artykuł sponsorowany].

Jak pokonać bariery w informatyzacji
Informatyzacja placówek ochrony zdrowia to nieodwracalny proces, który będzie trwał jeszcze przez lata. Jednak przy odpowiedniej dyscyplinie działania można go przeprowadzić w wyznaczonych ustawowo terminach. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby uzyskać zaplanowane efekty.

Czy możesz wdrożyć e-dokumentację tylko w jednej komórce organizacyjnej
Przychodnie często rozważają wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej tylko w jednej komórce organizacyjnej. Czy po ostatnich zmianach w ustawie o systemie informacji w ochronie zdrowia można zastosować takie rozwiązanie?

Co musisz zmienić w podejściu do e-dokumentacji po 25 maja 2018 r.
W rozporządzeniu unijnym o ochronie danych osobowych pojawia się kilka nowych obowiązków organizacyjnych, informacyjnych, technicznych, z których będziesz musiał się wywiązać. Sprawdź, co nowego będzie Cię dotyczyć.