
Jak skutecznie zarządzać opiniami w Internecie
Opinie w Internecie mają duży wpływ na decyzje pacjentów. Czy zarządzający muszą pamiętać o monitorowaniu i odpowiedzi na opinie w Internecie, co może wpłynąć na reputację placówki?

Marka placówki medycznej: jak otrzymać dofinansowanie na znak towarowy
Obecnie jest możliwe uzyskanie dofinansowania 75% opłat (tj. w kwocie do 1.000 euro) w związku z poniesionymi kosztami rejestracji znaku towarowego (Fundusz UE SME Fund 2024). Środki są ograniczone, a dotacje przyznawane są zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

Leadership. Jakie wyzwania stoją przed liderami ochrony zdrowia u progu 2024 roku?
Na początku nowego roku warto przyjrzeć się zmianom, przede wszystkim w otoczeniu rynkowym i na rynku pracy, wymuszającym na liderach rozwój w całkiem nowych obszarach. Poznaj najnowsze wyzwania na 2024 rok!

Jak zdobyć lojalnych pacjentów – 5 wskazówek
To nie wykształcenie menedżera, specjalistyczne umiejętności, fachowa wiedza czy wyposażenie gabinetu/placówki wpływają na lojalność pacjentów. Co najwyżej wspierają wizerunek, który może wspomóc budowanie relacji. W istocie to tzw. miękkie kompetencje zapewniają Ci wiernych pacjentów, bo to one tworzą wartość dodaną do Twoich usług. Sprawdź, jak je rozwijać.

Sprawnie zarządzana placówka – jakie kroki musisz podjąć
Każda placówka, by móc przetrwać i rozwijać się na rynku, musi działać sprawnie. Nie wystarczy jednak zaplanować, jakie procedury należy wdrożyć, a i to często wciąż nie jest standardem. Od czego więc zacząć?

Jak wzmacniać świadomość marki placówki w terenie
Uczestnictwo placówek w imprezach lokalnych, festynach rekreacyjnych o charakterze prozdrowotnym czy patronowanie podobnym wydarzeniom pomogą w skutecznym budowaniu wizerunku i dotarciu do kolejnych potencjalnych pacjentów.

Polityka ESG i zrównoważonego rozwoju w placówce medycznej – od czego zacząć
Wdrażanie polityki ESG to szansa na budowanie zrównoważonych i odpowiedzialnych praktyk, co przyczyni się do sukcesu organizacji w długotrwałej perspektywie. Od 2024 roku dbanie o ESG (Environmental, Social & Governance) staje się nieuniknionym krokiem. Od czego rozpocząć działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju?

Elementy marketingu mix w podmiocie leczniczym
Zmiany na rynku usług medycznych, a zarazem coraz większa konkurencyjność podmiotów leczniczych, napędzane są m.in. przez swobodę wyboru świadczeniodawcy, rozwój sektora prywatnego czy zróżnicowaną dostępność i jakość usług. W czasach tak prężnie rozwijającego się rynku usług medycznych skuteczny marketing staje się rzeczą niezbędną. Jakie są skuteczne techniki marketingu i jak można przełożyć je na funkcjonowanie podmiotu leczniczego?

Czy w mediach społecznościowych należy oznaczać posty jako autopromocję?
Czy jako placówka medyczna, ukazując swoją działalność, muszę w świetle rekomendacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oznaczać posty jako „autopromocja”?

Zakaz reklamy usług medycznych: jak może się promować branża medyczna
W dobie wysokiej konkurencyjności na rynku usług medycznych niezwykle istotną kwestią staje się skuteczny marketing podmiotu leczniczego bądź indywidualnej/grupowej praktyki lekarskiej. Jednak zarówno ustawa o działalności leczniczej, jak i uchwała Naczelnej Rady Lekarskiej zobowiązuje świadczeniodawców do przestrzegania przepisów zabraniających reklamowania usług medycznych. Jak zatem promować swoje usługi zgodnie z prawem?