
Akredytacja w ochronie zdrowia – nowe standardy jakości i bezpieczeństwa pacjenta dla POZ
Nowe standardy akredytacyjne dla podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) to szansa na lepszą dostępność usług, większe bezpieczeństwo pacjentów i skuteczniejsze zarządzanie placówkami. Sprawdź, co te zmiany oznaczają dla podmiotów leczniczych i jakie korzyści przyniesie wdrożenie nowych zasad!

Zarządzanie jakością: nowe standardy akredytacyjne dla szpitali 2025
Nowe standardy akredytacyjne to krok w stronę podniesienia jakości i bezpieczeństwa opieki w polskich szpitalach. Kompleksowe wytyczne mają na celu systematyczną poprawę funkcjonowania placówek. Sprawdź, jak te zmiany wpłyną na codzienną pracę szpitali i opiekę nad pacjentami.

Standardy zdrowotne bezpieczeństwa pacjentów – jak je wdrożyć w placówce medycznej?
Właściwe interwencje medyczne są kluczowe dla bezpieczeństwa pacjentów w każdej placówce. Zaniechanie działań może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Dowiedz się, jakie standardy musisz wdrożyć jako zarządzający, aby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów i poprawić funkcjonowanie swojej placówki.

Jakość usług medycznych – jakie działania wpłyną na jej zwiększenie
Jakość powinna wpisywać się w strategię każdej placówki medycznej. Punktem wyjścia do poprawy jakości usług medycznych może być kilka istotnych usprawnień. Zobacz, jakie proste działania warto podjąć już teraz.

Normy ISO w placówce medycznej a system zarządzania ryzykiem
Zastosowanie zarządzania ryzykiem w normach ISO rozszerza realizację procesów w placówce o bieżące monitorowanie możliwości wystąpienia potencjalnego ryzyka oraz jest elementem podświadomego prowadzenia rutynowych działań prewencyjnych. Zapobiegają one pojawieniu się i eskalacji zagrożenia.

Wyzwania i problemy we wdrażaniu przepisów o akredytacji w ochronie zdrowia
Czy coś się zmieniło w sprawie uzyskania akredytacji? Czy mamy nowe informacje na ten temat? Jakie są wymogi do uzyskania akredytacji i czy jest ona obowiązkowa?

Jak zarządzać ryzykiem w kontekście bezpieczeństwo pacjenta
Współczesna medycyna umożliwia podmiotom leczniczym stosowanie coraz bardziej złożonych metod leczenia, które podnoszą jakość opieki, ale jednocześnie zwiększają ryzyko zdarzeń niepożądanych. Dowiedz się, jak skutecznie identyfikować i minimalizować potencjalne zagrożenia w codziennej praktyce medycznej. Zadbaj o bezpieczeństwo pacjentów, wdrażając najlepsze strategie zarządzania ryzykiem.

Do 30 czerwca 2024 r. należy opracować wewnętrzny system zarządzania jakością i bezpieczeństwem
Do 30 czerwca 2024 r. wszystkie podmioty lecznicze współpracujące z Narodowym Funduszem Zdrowia muszą wdrożyć system zarządzania jakością i bezpieczeństwem. System nie tylko umożliwia monitorowanie zdarzeń niepożądanych i identyfikację ryzyka, lecz także obejmuje regularne szkolenia personelu oraz badania satysfakcji pacjentów. Dowiedz się więcej!

Koncepcje zarządzania jakością. Jak je wykorzystać w placówkach medycznych?
Współczesne definicje „jakości” kładą szczególny nacisk na jej aspekty społeczne oraz właściwości użytkowe. Wysoka jakość oferowanych świadczeń ma szczególne znaczenie w obszarze usług zdrowotnych, ponieważ może przekładać się bezpośrednio na efekt ich udzielania (poprawa bądź pogorszenie stanu zdrowia pacjenta). Jak kształtuje się pojęcie jakości w systemie ochrony zdrowia?

Autoryzacja szpitali: nowy obowiązek kierowników, aby uzyskać kontrakt z NFZ
Nowa ustawa o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta wprowadza zasady przeprowadzania wizyty autoryzacyjnej przez Narodowy Fundusz Zdrowia (dalej: NFZ). Warto wiedzieć, jakie uprawnienia ma NFZ w czasie takiej wizyty i jakie prawa ma placówka medyczna w związku z przeprowadzanymi czynnościami.