Akredytacja w ochronie zdrowia – nowe standardy jakości i bezpieczeństwa pacjenta dla POZ

Nowe standardy akredytacyjne dla podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) to szansa na lepszą dostępność usług, większe bezpieczeństwo pacjentów i skuteczniejsze zarządzanie placówkami. Sprawdź, co te zmiany oznaczają dla podmiotów leczniczych i jakie korzyści przyniesie wdrożenie nowych zasad!
- Nowe standardy akredytacyjne dla podstawowej opieki zdrowotnej zastępują regulacje z 2011 roku. Wprowadzają zmiany dotyczące jakości świadczeń oraz organizacji podmiotów leczniczych. Każda jednostka POZ starająca się o udzielenie akredytacji i składająca wniosek o akredytację będzie podlegać procedurze oceniającej.
- Nowe standardy dla podmiotów wnioskujących o udzielenie akredytacji obejmują m.in. opiekę nad pacjentem, bezpieczeństwo, jakość świadczeń i zarządzanie. Placówki oceniane będą według sumy punktów, co wpłynie na decyzję o przyznaniu akredytacji.
- Placówki przejdą wizytację, po której jednostka akredytująca sporządzi raport z przeglądu. Ostateczna decyzja o akredytacji zależy od rekomendacji jednostki akredytującej podległej ministrowi zdrowia. Wprowadzono także system monitorowania wniosków o udzielenie akredytacji, aby na bieżąco kontrolować jakość udzielanych świadczeń.
- Czytaj też: Nowe standardy akredytacyjne dla szpitali – kluczowe zmiany
- Pobierz: Procedura wdrażania nowych standardów akredytacyjnych dla podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.