AI Chat

Zastosowanie sztucznej inteligencji w sektorze ochrony zdrowia

Zastosowanie dedykowanych aplikacji internetowych w procesie diagnostyki i leczenia może znacząco poprawić szybkość i kompleksowość badań oraz skrócić czas niezbędnej terapii. Nie bez znaczenia jest tu również zwiększenie komfortu pracy lekarza i istotna poprawa jakości świadczeń medycznych dla pacjenta. Dlatego warto znać najnowsze osiągnięcia firm technologicznych, by wybrać te efektywniejsze dla własnej placówki medycznej.

Cyfyryzacja medycyny

Przegląd cyfrowych rozwiązań w ochronie zdrowia

Rozwiązania wykorzystywane w ochronie zdrowia zmierzają w stronę coraz szerszego wykorzystania narzędzi cyfrowych. Celem takiej tendencji jest przyspieszenie i ułatwienie wielu procesów związanych z udzielaniem świadczeń pacjentom. Obecnie podmioty lecznicze muszą wystawiać m.in. e-recepty, e-zwolnienia i e-skierowania, a kolejnym wprowadzonym rozwiązaniem, zastępującym dokument, który dotychczas występował w postaci papierowej, są e-zlecenia na wyroby medyczne. Dowiedz się, jakie nowości to za sobą niesie.

Nadzór telemetryczny

Nowe zdalne świadczenie: kardiologiczny nadzór telemetryczny

Nadzór telemetryczny nad pacjentami kardiologicznymi – nowe świadczenie zdalne umożliwiające kontrolę aparatów serca – eliminuje konieczność wizyt kontrolnych w placówkach opieki zdrowotnej. Sprawdź, w jaki sposób z nowego rozwiązania skorzystają placówki medyczne i pacjenci.

System i prawo

Czy placówkom grożą kary za niedopełnienie nowych obowiązków raportowania do SIM

Katalog zdarzeń wymagających raportowania do Systemu Informacji Medycznej (SIM) rozszerzono m.in. o ciąże. Czy placówki medyczne mają się czego obawiać, jeśli nie dostosowały jeszcze swoich systemów informatycznych do nowych wymogów?

Jak poprawić e-skierowanie

Błędnie wystawione e-skierowanie – jak można je poprawić

W przypadku konieczności wprowadzenia zmiany do treści e-skierowania pojawia się problem, gdyż nie ma możliwości skreślenia błędu i wprowadzenia adnotacji. Jak zatem można poprawić błędnie wystawione e-skierowanie?

Gabinet

Poznaj nowe funkcjonalności aplikacji gabinet.gov.pl

Aplikacja gabinet.gov.pl przewiduje już możliwość raportowania danych za jej pośrednictwem. Każdy podmiot leczniczy zyskał techniczne narzędzie do wpisania tych danych. Dowiedz się więcej o nowych funkcjonalnościach.

Telemedycyna

Przykłady praktycznego zastosowań telemedycyny

Telemedycyna jest tym, co sprawia, że cyfrowe usługi publiczne w Polsce zyskuje na popularności. Zarówno dla usługodawców, jak i pacjentów, praktyczne zastosowanie tego systemu wskazuje na olbrzymi potencjał. Jakie są główne aspekty organizacyjne telemedycyny? Sprawdź!

e-uslugi

Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia – dofinansowanie

Do 159 tys. zł mogą uzyskać placówki podstawowej opieki zdrowotnej z Ministerstwa Zdrowia w ramach grantu finansowego na zakup sprzętu teleinformatycznego i rozbudowę systemu gabinetowego zintegrowanego z centralnym systemem e-zdrowia. Sprawdź, kto i do kiedy może złożyć wniosek.

Standardy w medycynie

Standaryzacja w e-zdrowiu – jakie działania podejmuje Komisja UE

Standaryzacja ma charakter porządkujący określone czynności i procesy, a dzięki temu wprowadza określony ład procesów oraz ich przewidywalność. To z kolei może prowadzić do uproszczenia i usprawnienia sposobów realizacji określonych działań. Jakie działania w tym zakresie podejmuje UE?

Nie dla teleporady

Kiedy lekarz nie może udzielić teleporady

Nowoczesne systemy łączności umożliwiły udzielanie świadczeń zdrowotnych w formie teleporady. Sprawdź, w jakich sytuacjach lekarz jednak nie powinien udzielić teleporady i zalecić pacjentowi wizytę osobistą.