ai w medycynie pracy

Sztuczna inteligencja w medycynie pracy. Jakie czynności zastąpi AI?

AI otwiera nowe możliwości w diagnostyce i terapii, stając się nieodłącznym elementem nowoczesnej opieki zdrowotnej. Zanim jednak zdecydujesz się na wdrożenie systemów wykorzystujących AI, pamiętaj o nowych regulacjach prawnych i zasadach wynikających z Kodeksu Etyki Lekarskiej.

cez raport o cyberbezpieczeństwie

Raport Centrum e-Zdrowia o cyberbezpieczeństwie – 72% placówek bez ochrony

Aż 72,34% placówek medycznych, w tym 58,78% szpitali, nie ma zespołów ds. cyberbezpieczeństwa. Czy Twoja placówka jest wśród nich? Sprawdź, jakie kroki podjąć, aby skutecznie chronić dane i uniknąć cyberataków.

e-rejestracja

Obowiązki placówek w pilotażu e-rejestracji

Rozpoczął się już pilotażowy program centralnej e-rejestracji na wybrane świadczenia zdrowotne. Program określa obowiązki placówek medycznych, w tym udostępnianie harmonogramów w Systemie P1 i aktualizację terminów wizyt. Dowiedz się więcej o wymaganiach i przystąpieniu do programu!

e rejestracja pacjentów

Pilotaż Centralnej e-Rejestracji: wyzwanie, które przyniesie korzyści dla pacjentów i placówek medycznych

Już 24 sierpnia rusza pilotaż Centralnej e-Rejestracji, który odmieni dostęp do świadczeń kardiologicznych, mammografii i cytologii. Przygotuj swoją placówkę na tę rewolucję – sprawdź, jak dołączyć do pilotażu i jakie korzyści możesz z tego czerpać. Poznaj wszystkie szczegóły już teraz!

Modernizacja

Modernizacja IT w podmiotach leczniczych przy ograniczonym budżecie: praktyczne porady

Podmioty wykonujące działalność leczniczą (PWDL), zwłaszcza te mniejsze, mogą przeznaczyć mniejsze środki na ochronę bezpieczeństwa. Tymczasem wyścig technologiczny wymusza, aby te środki stale dopasowywać do nowych wymagań. Poznaj wskazówki dotyczące właściwego postępowania.

Big Data

Big data w personalizacji leczenia: jak dane zmienią medycynę?

Zbieranie i analiza dużych zbiorów danych, tzw. big data, może wesprzeć w opiece zdrowotnej, szczególnie pomoże w dostosowaniu leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta.

dofinansowanie projektów cyfrowych

Możliwości finansowania w obszarze e-zdrowia

Do 29 maja 2024 r. międzynarodowe konsorcja mogą aplikować o finansowanie z Programu Cyfrowa Europa, skupiając się na e-zdrowiu. Uprawnione do ubiegania się są szpitale, centra medyczne, firmy i NGO. Warunkiem aplikacji jest współpraca z zagranicznymi partnerami z UE. Poniżej przedstawiamy trzy programy, do których można zgłosić swoją kandydaturę.

AI Chat

Zastosowanie sztucznej inteligencji w sektorze ochrony zdrowia

Zastosowanie dedykowanych aplikacji internetowych w procesie diagnostyki i leczenia może znacząco poprawić szybkość i kompleksowość badań oraz skrócić czas niezbędnej terapii. Nie bez znaczenia jest tu również zwiększenie komfortu pracy lekarza i istotna poprawa jakości świadczeń medycznych dla pacjenta. Dlatego warto znać najnowsze osiągnięcia firm technologicznych, by wybrać te efektywniejsze dla własnej placówki medycznej.

Cyfyryzacja medycyny

Przegląd cyfrowych rozwiązań w ochronie zdrowia

Rozwiązania wykorzystywane w ochronie zdrowia zmierzają w stronę coraz szerszego wykorzystania narzędzi cyfrowych. Celem takiej tendencji jest przyspieszenie i ułatwienie wielu procesów związanych z udzielaniem świadczeń pacjentom. Obecnie podmioty lecznicze muszą wystawiać m.in. e-recepty, e-zwolnienia i e-skierowania, a kolejnym wprowadzonym rozwiązaniem, zastępującym dokument, który dotychczas występował w postaci papierowej, są e-zlecenia na wyroby medyczne. Dowiedz się, jakie nowości to za sobą niesie.

Nadzór telemetryczny

Nowe zdalne świadczenie: kardiologiczny nadzór telemetryczny

Nadzór telemetryczny nad pacjentami kardiologicznymi – nowe świadczenie zdalne umożliwiające kontrolę aparatów serca – eliminuje konieczność wizyt kontrolnych w placówkach opieki zdrowotnej. Sprawdź, w jaki sposób z nowego rozwiązania skorzystają placówki medyczne i pacjenci.