
E-skierowanie w pytaniach i odpowiedziach
Od 8 stycznia 2021 r. wszystkie skierowania są wystawiane w postaci elektronicznej . Wprowadzenie nowych rozwiązań umożliwi pełną, elektroniczną obsługę procesu skierowania na leczenie – od momentu jego wystawienia do momentu realizacji. Dowiedz się, gdzie najczęściej pojawiają się wątpliwości i jak je rozwiązać.

Jak podmioty lecznicze będą wymieniać dane o pacjentach
Do 1 lipca 2021 r. podmioty lecznicze będą mieć możliwość wymiany informacji między Systemem Informacji Medycznej a Centralnym Wykazem Usługobiorców i Centralnym Wykazem Pracowników Medycznych. Jak będzie funkcjonować to rozwiązanie?

Internetowe Konto Pacjenta – o czym musisz poinformować pacjenta
Internetowe Konto Pacjenta jest bezpłatną aplikacją Ministerstwa Zdrowia, która pozwala pacjentowi samodzielnie zarządzać sprawami zdrowotnymi. Podmiot leczniczy odbierający oświadczenia od pacjentów ma obowiązek poinformowania ich o możliwości złożenia danego oświadczenia za pomocą IKP. Jak to robić?

Obowiązuje już nowy standard organizacyjny teleporady
Do 27 października przychodnie POZ miały obowiązek dostosować się do nowego standardu organizacyjnego teleporady. Jednym z wymogów jest poinformowanie pacjenta podczas teleporady, czy konieczna jest osobista wizyta u lekarza. Poznaj szczegóły tych nowych rozwiązań.

System do udzielania teleporad – jakie wskazówki powinieneś znać
Rozpoczęcie udzielania teleporad z wykorzystaniem narzędzia Centrum e-Zdrowia powinno być poprzedzone wysłaniem zgłoszenia lekarza lub podmiotu, w którym będą zawarte podstawowe informacje o podmiocie i wykaz pracowników medycznych, którzy będą udzielać e-wizyt. Sprawdź, jak wysłać zgłoszenie i poznaj ważne rady związane z obsługą systemu.

Jak bezpiecznie udzielać wizyt online
Prowadzenie praktyki medycznej online wywołuje wiele wątpliwości. Część podmiotów, zwłaszcza większe, które miały w swoim modelu biznesowym teleporady, jest oswojona z taką metodą współpracy z pacjentami od wielu lat, ale inne – nie. O czym warto pamiętać, udzielając teleporad?

Czy musisz zwrócić pieniądze, jeśli pacjent odwoła teleporadę
Czy w przypadku wykupienia przez pacjenta widekonsultacji i jego późniejszej rezygnacji z wizyty, istnieje możliwość odmowy zwrotu należności, jeśli odstąpienie od umowy nastąpi przykładowo na mniej niż 24 godziny od wybranego terminu wizyty zdalnej?

Jak się podłączyć do Platformy Teleporad
Resort zdrowia uruchomił platformę, dzięki której możesz udzielać teleporad. Teleporada jest usługą przygotowaną z myślą o pacjentach, którzy podejrzewają u siebie obecność koronawirusa. Jak się podłączyć do platformy?

Wykorzystaj telemedycynę do pracy zdalnej podczas epidemii
W czasach zagrożenia epidemicznego wielu pacjentów obawia się wizyt w placówkach POZ i prywatnych centrach medycznych ze względu na nieunikniony kontakt z chorymi przebywającymi w poczekalniach i kolejkach. Jak w takiej sytuacji świadczyć usługi bez narażenia pacjenta i lekarza? Z pomocą przychodzi telemedycyna.

Poznaj nowe rozwiązania w obszarze e-zdrowia
Zmiany związane z dostosowaniem przepisów do wyzwań i potrzeb w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych ułatwią i usprawnią pracę placówek. Zapewnią także dodatkowe narzędzia, dzięki którym pojawią się nowe możliwości działania, przy jednoczesnym podniesieniu zadowolenia pacjentów. Oto najważniejsze z nich.