e-podpis

Obowiązek wyposażenia pracowników w kwalifikowany podpis elektroniczny

Czy wykonując działalność leczniczą w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej mamy obowiązek wyposażyć pracowników w kwalifikowany podpis lub podpis osobisty?

Podpisanie e-recepty

W jaki sposób pielęgniarka może podpisać e-receptę

Elektroniczną dokumentację medyczną można podpisywać na kilka sposobów: kwalifikowanym podpisem elektronicznym , podpisem zaufanym , podpisem osobistym bądź z wykorzystaniem specjalnego certyfikatu udostępnionego przez ZUS. Który z tych podpisów może wykorzystywać pielęgniarka w celu podpisywania e-recept?

podpis

Jak będziesz podpisywać dokumentację medyczną po 1 stycznia 2021

Wdrożenie dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej zrodziło to nowe pytania, których nie było w przypadku funkcjonowania dokumentacji pod postacią papierową, podpisywaną własnoręcznie. Do kiedy będziesz mógł stosować podpis z użyciem wewnętrznych mechanizmów systemu teleinformatycznego?

tablet

Czy możliwe jest uzyskanie od pacjenta podpisu na tablecie

Mam program do obsługi gabinetu stomatologicznego, w którym jest możliwość podpisania przez pacjenta dokumentów za pomocą tabletu. Czy taki podpis będzie ważny i czy  będzie trzeba również mieć podpis w formie papierowej?

Podpis elektroniczny

Jaki podpis elektroniczny stosować w EDM

Rząd pracuje nad rozszerzeniem katalogu e-dokumentacji, obecnie jednak najwięcej wątpliwości budzi nie tyle sam fakt „przejś cia ” z dokumentacji w formie papierowej na EDM, co kwestie związane z podpisywaniem elektronicznej dokumentacji medycznej. Czy każdy podpis elektroniczny będzie odpowiedni?

podpisywanie e-ZLA

Podpis elektroniczny czy certyfikat ZUS – jak podpisywać e-zwolnienia

Zaświadczenie lekarskie jest elektronicznym dokumentem uwierzytelnionym przez lekarza, który zalogował się do systemu. Od 23 października mogą go również wystawiać upoważnieni asystenci medyczni, zgłoszeni do Rejestru Asystentów Medycznych. Sprawdź, jak podpisywać e-ZLA?

  W jaki sposób podpisywać elektroniczną dokumentację medyczną

W jaki sposób podpisywać elektroniczną dokumentację medyczną

Mając na względzie korzyści płynące z zastosowania narzędzi autoryzacji wpisów w postaci kwalifikowanego e-podpisu lub profilu zaufanego ePUAP, zasadne jest wdrożenie ich jako podstawowych rozwiązań identyfikacji osób przetwarzających e-dokumentację. Ale który podpis wybrać, aby spełnić wymogi prawne?

adf276fe9a28c486c94fb2701dd7ecfb845bc641-xlarge

Jak podpisywać elektroniczną dokumentację medyczną

Podpisywanie dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej już od kilku lat nie podlega szczególnym obostrzeniom. Inaczej jednak będzie z elektroniczną dokumentacją medyczną, której częściowe wdrożenie ma nastąpić 1 stycznia 2019 r. Sprawdź, kiedy możesz podpis składać z wykorzystaniem wewnętrznych mechanizmów systemu informatycznego, a kiedy będziesz musiał mieć k walifikowany podpis elektroniczny?

  Jaki e-podpis wybrać?

Jaki e-podpis wybrać?

Wiele podmiotów leczniczych uruchamia elektroniczną dokumentację medyc zną. Nie czekając na przepisy robi to na zasadzie dobrowolności. W takiej sytuacji konieczne będą systemy autoryzacji, w tym podpis elektroniczny. Jaki e-podpis wybrać?