Jak nadzorować realizację projektów UE

Jak kontrolować realizację projektów UE w placówce

Monitoring realizacji zadań i wskaźników to kluczowe aspekty zarządzania projektem dofinansowanym ze środków unijnych. W przypadku problemów z osiągnięciem wskaźników umożliwia wyjście z sytuacji bez kosztownych konsekwencji. Jak go prowadzić? Poznaj praktyczne wskazówki.

Umowa serwisowa z zew. firmą

Na co uważać w umowach serwisowych

Placówki medyczne zawierają umowy z firmami IT na serwisowanie sprzętu lub dostawę urządzeń diagnostycznych. Na urządzeniach tych zapisywane są określone dane dotyczące badanego pacjenta. Na co należy zwrócić szczególną uwagę w przypadku powierzenia danych firmie informatycznej? Jakie są największe zagrożenia dla placówki ochrony zdrowia w takiej sytuacji? Jak przygotować umowę z firmą, aby zadbać o bezpieczeństwo danych pacjentów?

Rozbudowa placówki medycznej

Jakie wymagania budowlane musisz spełnić

Plany związane z przebudową i rozbudową placówki medycznej nie mogą być sprzeczne z istniejącymi wymogami budowlanymi. Dlatego, kierując podmiotem leczniczym, warto cyklicznie odświeżać wiedzę związaną z aktualnymi przepisami odnoszącymi się do tych wymagań.

Sprzęt medyczny

Jak postąpić, gdy zepsuł się sprzęt medyczny

Dopuszczenie niesprawnego sprzętu przy leczeniu rodzi odpowiedzialność zarówno podmiotu leczniczego, jak i lekarza. Jakie masz więc prawa, jeśli twoja aparatura medyczna przestanie działać?

budynek firmy

Obowiązki ogólnobudowlane - jak dbać o lokal

Jeśli prowadzisz gabinet lekarski/podmiot leczniczy w lokalu, który znajduje się na terenie należącego do Ciebie obiektu, jednocześnie pełnisz funkcję właściciela budynku lub jego zarządcy. Sprawdź, jakie są z tym związane obowiązki, które musisz dodatkowo wypełniać.

b978629c3858899a496a85812e21722d718ad66c-xlarge

Jak poznać możliwości aparatury medycznej

Producenci aparatury medycznej oferują coraz to nowsze urządzenia i wykorzystywane przez nie aplikacje. Niektóre placówki medyczne mogą podjąć z nimi współpracę jako ośrodki referencyjne, w których potencjalni nabywcy takich urządzeń mogą praktycznie zapoznać się z ich funkcjonowaniem. Zobacz, co zyskują obie strony.

aa4480cf905783d65d17a36716bf7d3f138d4d1a-xlarge

Jak zapobiegać awariom wind w przychodni

Dzisiaj nowopowstające placówki ochrony zdrowia, które mają swoje gabinety na kilku piętrach budynku, muszą mieć zaprojektowane dźwigi osobowe. Te starsze musiały dostosować się do przepisów i je dobudować. Chociaż są poddawane wielu specjalistycznym kontrolom, to przecież awarie wind są zjawiskiem normalnym. Jak się na nie przygotować.

bcd0691a880cf66e1bdb98d0a7c12fd9bd834231-xlarge

Jak zminimalizować ryzyko opóźnień prac budowlanych

Menedżer placówki medycznej, podpisując umowę na roboty budowlane, chce zyskać gwarancję oddania obiektu lub prac w terminie. Jak się zatem dobrze zabezpieczyć w przypadku prowadzenia inwestycji na terenie placówki medycznej, co zawrzeć w umowie na wypadek przekroczenia terminów przez firmę budowlaną?

c2b491f9d9923fc26f13dbe2b55b5f19bbe52894-xlarge

Jakie organy powiadomić o remoncie w placówce

Przed przeprowadzeniem remontu uwzględnij wszelkie zmiany organizacji udzielania świadczeń. Możesz przenieść oddział, poradnię czy pracownię do innego miejsca, ale – jeśli masz kontrakt - powiadom o tym NFZ i pacjentów. Jak jeszcze zabezpieczyć udzielanie świadczeń medycznych w czasie modernizacji w placówce?

1b292da16221701ea10ce8245e6338edcec924e5-xlarge

Tworzysz parking przy placówce medycznej – poznaj najważniejsze zasady

Jeśli parking ma dopiero powstać na terenie placówki medycznej lub będzie przebudowywany, konieczne jest uzyskanie pozwolenia budowlanego lub zgłoszenie inwestycji do właściwego starostwa. Natomiast instalacja szlabanów nie wymaga takich działań. Co jeszcze jest istotne przy prowadzeniu takiej inwestycji?