Rejestracja internetowa

Elektroniczna rejestracja centralna – jakie będą warunki naboru do pilotażu

Pacjenci będą mogli zapisać się przez Internetowe Konto Pacjenta na wybrane świadczenia AOS. Wyszukają samodzielnie dostępne terminy świadczeń, a gdy przydzielenie terminu nie będzie możliwe, trafią na centralną listę oczekujących. Sprawdź, co wiemy o pilotażu elektronicznej rejestracji centralnej.

Stetoskop

Elektroniczne stetoskopy – jakie zmiany wprowadzono w pilotażu?

Trwa realizacja programu pilotażowego w zakresie wykorzystania elektronicznych stetoskopów w ramach podstawowej opieki zdrowotnej przez świadczeniobiorców zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Sprawdź, jakie istotne zmiany wprowadziło znowelizowane rozporządzenie dotyczące programu.

rejestracja

Centralna e-rejestracja – jak zmieni rzeczywistość placówek medycznych

Centralna rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 rozbudziła apetyt pacjentów publicznej ochrony zdrowia na tego typ usługę. Jak centralna e-rejestracja może zmienić rzeczywistość pacjentów i placówek medycznych?

chmura

W jaki sposób przetwarzać dane medyczne w chmurze obliczeniowej

Szczególną rolę w transformacji cyfrowej odgrywa telediagnostyka, czyli przeniesienie kontaktu z pacjentem do świata wirtualnego. Zmiana ta rozpoczęła się na długo przed pandemią, natomiast COVID-19 ma ogromny wpływ na przyspieszenie tempa zmian. Sprawdź, jakie wyzwania to oznacza w zakresie przetwarzania danych w chmurze.  

standardy interoperacyjnosci

Standardy interoperacyjności – jak wpływają na podniesienie jakości e-usług

Standaryzacja porządkuje wiele czynności i procesów. Czy standardy interoperacyjności mogą zatem uprościć i usprawnić realizację określonych działań w placówkach medycznych? Sprawdź!

Teleporada

7 błędów w udzielaniu teleporad – jak ich unikać

Teleporady, które w dobie pandemii mogą chronić przed zakażeniem zarówno pacjenta, jak i lekarza, nie zawsze są prostym rozwiązaniem, zwłaszcza pod względem wymogów, które muszą spełnić przychodnie. Dowiedz się, gdzie najczęściej dochodzi do błędów i jak ich unikać.

Kurs e-mailowy

E-Zdrowie w praktyce [KURS E-MAILOWY]

Praktyczne porady i case studies, checklisty, prezentacje, artykuły, szkolenia wideo oraz quizy związane z cyfryzacją ochrony zdrowia – to wszystko znajdziesz w najnowszym kursie e-mailowym „E-zdrowie w praktyce”. Sprawdź szczegóły i zapisz się już dziś!

diagnoza

W kierunku e-zdrowia – szanse i zagrożenia

Zwiększenie wykorzystania telemedycyny i cyfrowych technologii mobilnych to ważne wyzwania dla e-zdrowia. Mimo, że pierwsze działania w tym zakresie podjęto już ponad 17 lat temu, stan wdrożenia rozwiązań informatycznych w dziedzinie opieki zdrowotnej w Europie pozostaje wiele lat za innymi sektorami gospodarki. Poznaj szanse i zagrożenia związane z informatyzacją.

diagnoza na odległość

Systemy zdalnej diagnostyki. Jak diagnozować pacjenta na odległość?

Starzejące się społeczeństwo, emigracja zarobkowa wykwalifikowanej kadry medycznej i brak środków finansowych do zapewnienia kompleksowej opieki dla każdego pacjenta to problemy, z którymi polska ochrona zdrowia musi sobie poradzić. Na ratunek może przyjść technologia. Czy opłaca się zainwestować w nieinwazyjne, zdalne systemy diagnostyczne?

System medyczny

W jakich terminach prześlesz nowe dane do SEZOZ

Zgłaszanie danych dotyczących pacjentów z podejrzeniem o zakażenie i potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 do Systemu Ewidencji Zasobów Ochrony Zdrowia to najważniejsze zmiany, do których muszą się dostosować podmioty lecznicze. Sprawdź, od kiedy będziesz przesyłał te dane.