
Jak szkolenia poprawiają jakość opieki zdrowotnej
Pracodawcy, zależnie od branży, w której działają, cenią różne umiejętności pracowników. Czasem pojawia się oczekiwanie, że skoro kandydat do pracy przyjmowany jest z określonym wykształceniem i doświadczeniem, to kluczowe umiejętności powinien mieć rozwinięte w wystarczającym stopniu. Prawda jednak jest taka, że w zmieniającym się świecie, zwłaszcza w dynamicznie rozwijającej się dziedzinie, jaką jest medycyna, żadna umiejętność raz nabyta nie wystarczy, jeśli nie będzie później rozwijana.

Okres specjalizacji lekarskiej a dodatkowe zatrudnienie: porady i wskazówki
Jak legalnie zatrudnić lekarza na dodatkowe godziny pracy w kontekście obowiązujących przepisów dotyczących niepełnosprawności i nadgodzin?

Kiedy trzeba uzasadnić wypowiedzenie umowy? Praktyczny przewodnik
Zawarcie umowy o pracę między placówką medyczną a osobą ubiegającą się o zatrudnienie nie oznacza, że umowa terminowa i na czas nieokreślony będą trwały zgodnie z początkowymi zamiarami. Jeżeli umowa o pracę na czas określony oraz na czas nieokreślony wypowiadana jest przez placówkę, niezbędne będzie uzasadnienie takiej decyzji. Przepisy są w tym zakresie lakoniczne i mało precyzyjne, a sposób rozwiązywania umów, w tym obowiązek uzasadniania decyzji o zakończeniu współpracy, jest weryfikowany przez inspektorów PIP. Sprawdź, jak nie popełnić błędu.

Jak zmniejszyć obciążenie administracyjne w ochronie zdrowia?
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zmniejszyć obciążenie administracyjne personelu medycznego i zapobiec wypaleniu zawodowemu? Omawiamy efektywne strategie zarządzania dokumentacją, które nie tylko odciążą Twoich pracowników, ale także znacząco poprawią płynność pracy w placówkach medycznych. Odkryj innowacyjne metody, które rewolucjonizują codzienne obowiązki i pozwolą ci skupić się na tym, co najważniejsze – opiece nad pacjentem.

Jak długo przechowywać wykaz godzin pracy na kontrakcie
Kontrakt jest dość powszechną formą umowy o udzielanie świadczeń zdrowotnych zawieraną z lekarzem czy pielęgniarką. Jak długo udzielający zamówienia jest zobowiązany przechowywać wykaz godzin lekarza lub pielęgniarki, zatrudnionych na podstawie kontraktu?

Raport z badania poziomu kompetencji menedżerów placówek medycznych
Raport z badania poziomu kompetencji menedżerów placówek medycznych przeprowadzonego przez portal SerwisZOZ.pl wykazał kluczowe obszary do rozwoju, takie jak zwalnianie pracowników i egzekwowanie zadań. 313 uczestników oceniało swoje umiejętności, wskazując na potrzeby wzmocnienia asertywności i przywództwa. Sprawdź pełny raport, aby dowiedzieć się więcej!

Urlop opiekuńczy w 2024: zrozumienie twoich praw jako zatrudniającego pracowników
W celu opieki nad członkiem rodziny lub osobą zamieszkującą we wspólnym gospodarstwie domowym pracownicy mogą skorzystać ze specjalnego uprawnienia w postaci urlopu opiekuńczego. Jest on przyznawany w wymiarze 5 dni w ciągu roku kalendarzowego i ze względu na swój specyficzny charakter nie jest wliczany do urlopu wypoczynkowego ani nie podlega planowaniu. Oto szczegóły.

Funkcja rejestratora w przychodni: możliwości i ograniczenia dla kierowników
Czy przepisy dopuszczają możliwość łączenia obowiązków kierownika przychodni z zadaniami pracownika rejestracji medycznej w niektórych placówkach, czy też wymóg ten musi być uregulowany wewnętrznie przez same przychodnie?

Odpowiedzialność zawodowa: ważne informacje dla przedstawicieli niektórych zawodów medycznych
Przepisy regulujące wykonywanie określonych zawodów medycznych weszły w życie 26 marca 2024 r. Poznaj najważniejsze zawarte w nich kwestie związane z odpowiedzialnością zawodową.

Informacja o warunkach zatrudnienia: co powinieneś wiedzieć?
Bez względu na to, czy z pracownikiem placówki medycznej zawarto umowę o pracę w formie pisemnej, czy umowę ustną potwierdzoną następnie na piśmie, obowiązkiem prowadzącego placówkę medyczną, jako pracodawcy, jest poinformować pracownika o szeroko rozumianych kwestiach organizacyjnych w informacji dodatkowej. Co powinna zawierać taka informacja?