Jak długo przechowywać wykaz godzin pracy na kontrakcie

Kontrakt jest dość powszechną formą umowy o udzielanie świadczeń zdrowotnych zawieraną z lekarzem czy pielęgniarką. Jak długo udzielający zamówienia jest zobowiązany przechowywać wykaz godzin lekarza lub pielęgniarki, zatrudnionych na podstawie kontraktu?
- Skoro umowa o udzielanie świadczeń zdrowotnych pozostaje typologicznie powiązana z umowami cywilnoprawnymi, zasadne wydaje się przyjęcie, że na zasadach analogii znajdą do niej zastosowanie przepisy umowy zlecenia.
- Roszczenia o wynagrodzenie za spełnione czynności i zwrot poniesionych wydatków przysługujące osobom, które stale lub w zakresie działalności przedsiębiorstwa trudnią się czynnościami danego rodzaju. To samo dotyczy roszczeń z tytułu zaliczek udzielonych tym osobom, które przedawniają się z upływem lat dwóch.
- W konsekwencji, w trzyletnim terminie wymaganym dla przechowywania wykazu godzin zgodnie z ustawą o minimalnym wynagrodzeniu upływa także dwuletni termin, w którym przedawniają się roszczenia o wynagrodzenie z tytułu zawartej umowy.
- Czytaj też: Jak ustalić limit godzin nadliczbowych
- Czytaj pozostałe teksty na temat czasu pracy w ochronie zdrowia w SerwisZOZ.pl»
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.